SuperCycling.cz

Petr Čech: Tour de France jsem sledoval z rotopedu

6. 10. 2014, 14:24

Fotbalový brankář Petr Čech rozšířil svoje aktivity o cyklistiku! Gólman londýnské Chelsea a české reprezentace se stal spolumajitelem společnosti ČS MTB Team, která organizuje známý seriál bikových závodů Kolo pro život. „Cyklistika mě vždycky bavila, jako kluk jsem na kole jezdil skoro pořád a teď se k tomu zase vracím,“ řekl Čech na tiskové konferenci. Po ní poskytl novinářům rozhovor o svém vztahu k cyklistice.

Petr Čech.

Petr Čech.

Petře, jak jste na tom jako cyklista?

Jezdím hlavně s dětmi. Díky nim jsem se ke kolu vrátil i já. I když rekreačně. Dceru Adélu kolo chytlo od chvíle, kdy se naučila jezdit. Když máme čas, snažíme se vyrazit na kolo celá rodina. Bývá často problém, aby rodina s malými dětmi mohla vyjet jen tak, vyhnula se provozu a ještě si dobře zajezdila. Takové závody jako Kolo pro život třeba v Anglii nejsou. Tam většinou lidi vezmou kolo do auta, dojedou do parku a tam můžou jezdit

Kolik toho najezdíte?

Kromě těch vyjížděk s dětmi na kole moc nejezdím, protože kvůli fotbalovým povinnostem nemám skoro čas. Ale když jsem byl v létě zraněný, trávil jsem spoustu času v tréninkovém centru na rotopedu. Nemohl jsem běhat, tak jsem tři čtvrtě fyzické přípravy odjezdil na kole. Kolo je pro fotbalistu běžnou součástí fyzické přípravy a zvlášť, pokud se člověk zraní, sedí pak na tom trenažeru denně, aby udržel kondici. Ale ke klasickému kolu jsem se vrátil až teď s dětmi a paradoxně mě to samotného vrátilo do dětských let, kdy jsem na kole kromě fotbalu strávil skoro celý víkend. Kolo bylo v mládí součástí mého života a ve svém okolí jsem snad neznal nikoho, kdo by na kole nejezdil.

cech kpz 1

První přestup po deseti letech, komentoval s úsměvem převlékání dresu Petr Čech.

Střihnete si nějaký ze závodů Kola pro život?

Nevím, jestli bych těch 60 kilometrů bez nějakého tréninku v terénu dal, i když jako fotbalista jsem na tom kondičně dobře. Rád bych to jednou zkusil, nějaký závod chci objet.

Stíháte sledovat třeba Tour de France?

V Británii je obrovský boom cyklistiky i kvůli tomu, že úvodní etapy Tour letos dostali do Anglie. Mají vítěze Tour Wigginse, Frooma. Když jsem chytal ve Francii, tak pro ně je to jedna z největších sportovních událostí roku. Celá země tím žije. Tam jsem Tour přišel na chuť. A když jsem byl teď zraněn a šlapal jsem v tréninkovém centru na trenažeru, byla Tour v plném proudu. Seděl jsem na kole a díval jsem se na Tour. I díky tomu, že fyzioterapeut, který se mnou strávil velkou část té rekonvalescence, je sám aktivní cyklista, ačkoliv pracuje pro fotbalový klub.

cech kpz 2

S českou bikovou jedničkou Jardou Kulhavým.

Máte nějakého blízkého cyklistu?

Osobně se znám s Romanem Kreuzigerem. Několikrát byl na Chelsea, sháněl jsem mu lístky. I díky němu člověk ty výsledky sleduje. Já jako malý kluk nejvíc fandil při cyklokrosu Radkovi Šimůnkovi. Teď tam máme dalšího mistra světa Štybara. Sice už jezdí víc na silnici, ale jde mu to taky moc dobře. Ta cyklistická tradice u nás pořád je a doufám, že to bude pokračovat.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.