SuperCycling.cz

Martina Sáblíková: Jedu se hlavně učit

9. 7. 2014, 12:50

Před pár dny vybojovala Martina Sáblíková na mistrovství republiky ve Slavkově u Brna oba tituly, od středy ji čeká další cyklistická výzva. Pojede jako lídr ženské reprezentace etapový závod Tour de Feminin v Krásné Lípě. 

Radost Martiny Sáblíkové v cíli silničního závodu na mistrovství republiky.

Radost Martiny Sáblíkové v cíli silničního závodu na mistrovství republiky.

Jak se těšíte?

Moc. Už jsem na tomhle závodě jednou startovala před dvěma lety, ale nedokončila jsem ho. V jedné etapě začalo pršet, na kruháči stála voda a já nechtěla riskovat, že spadnu a ohrozím sezónu v rychlobruslení. Letos má být taky horší počasí, ale jdu na start s tím, že závod dokončím a pokusím se o co nejlepší výsledek.

Deště se nebojíte?

Já v něm hlavně nejsem moc zvyklá jezdit. Když prší, na kolo většinou nejdeme a zvolíme nějaký náhradní tréninkový plán. Bude to velká premiéra ve velkém balíku a taky veliká zkušenost. Sama jsem zvědavá, jak to dopadne.

sablice tour de feminin 4

Je pro vás potěšením, že budete lídrem reprezentačního družstva?

Já spíš souhlasím s tím, co řekl Jarda Friede (koordinátor reprezentace). Že se v první řadě pokusíme o dílčí úspěchy. Rozhodně to není jen o mně. V týmu jsou super závodnice s bohatými zkušenostmi. Machačová umí spurty, Růžičková zase za ty roky v profipelotonu dobře ví, jak se během závodu pohybovat. Já se spíš budu učit od nich než ony ode mě a uvidíme, kdo na koho nakonec pojede.

Profil závodu by vám měl nahrávat.

Je to hodně členité, kopcovité. Navíc je v programu i časovka. Mohla by to být moje výhoda, ale na druhou stranu moc neznám světovou konkurenci, která se tady sejde. A taky nejsem zvyklá jet čtyři dny po sobě. Je to něco jiného, než jeden závod na mistrovství republiky.

sablikova tour de f 1

Bude tenhle závod i dobrou školou směrem k podzimnímu mistrovství světa ve Španělsku?

Tak to taky beru. Mělo by mě to posunout zase trochu dál. Potřebuju se naučit jezdit v pelotonu, což je pro mě v tuhle chvíli náročné. Na mistrovství republiky se vždycky snažím jet hned dopředu a zkouším pole roztrhat, tady to nebude možný, protože se sejde úplně jiná konkurence. Na startu bude 130 holek a jízda v takovém balíku pro mě bude dobrý test. Musím si to chvilku osahat, protože nechci nějakou hloupostí ohrozit sebe ani nikoho jiného. Strach nemám, spíš respekt. Ale věřím, že si budeme pomáhat a jako tým to zvládneme.

Po mistrovství republiky jste si odskočila na pár dní k moři. Jak jste dobila baterky?

Byli jsme ve Španělsku a užila jsem si to moc. Byla to aktivní dovolená. Každé ráno jsem buď běhala, nebo jsem jela na kolečkových bruslích podél moře 25 až 30 kilometrů. Vstávala jsem hodně brzy, kdy ještě nebylo takové vedro. Pak jsem si šla většinou ještě lehnout a spala jsem do oběda. Potom došlo i na relax v moři. Taková sportovní dovolená je pro mě ideální. Na kole jsem sice týden neseděla, ale kondici mám dobrou. Hned po příletu jsem jela na trénink a dnes jsem byla na kole dvakrát. Věřím, že to bude dobré.

sablikova tour de feminin 3

Co vás čeká dál?

Hned z Krásné Lípy odjíždíme na první soustředění na led do Inzellu. Jenom si na týden zabruslit a otestovat, jestli jsem to nezapomněla :-) Pak začne letní příprava, z velké části to bude trénink na kole, abych byla dobře připravena na mistrovství světa, kde chci jet časovku i silniční závod.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.