SuperCycling.cz

Nastávající Zdeňka Štybara Ine o svatbě i životě s cyklistou

20. 7. 2014, 11:03

Ona je Belgičanka z Essenu a před osmi lety si ji tam našel tehdy mladý český cyklista, když se k ní šel ostříhat. Začali spolu chodit, po roce spolu začali i bydlet. Ine Vanden Bergh a Zdeněk Štybar se teď stanou manželi. Střihnou si hned dvě svatby: tu první oficiální jen v nejužším rodinném kruhu už v pondělí v Česku. A tu druhou, velkou, po sezóně v Belgii. „Tam bude velká party a obřad v kostele,“ říká Zdeňkova nastávající Ine v rozhovoru pro Supercycling.cz.

Ine Vanden Bergh, nevěsta Zdeňka Štybara.

Ine Vanden Bergh, nevěsta Zdeňka Štybara.

Ine, jak si užíváš život s profesionálním cyklistou?

Hodně, protože to pro mě bylo na začátku něco úplně nového. Do té doby jsem osobně neznala žádného sportovce, nikdy jsem se nezajímala o cyklistiku. Nebylo snadné si zvyknout na ten rytmus života vedle profesionálního cyklisty, ale postupně jsme to sladili a všechno je hezké.

Kolik let jste vlastně spolu?

Osm. A sedm let společně žijeme.

Ale nedávno jste se na chvíli rozešli.

Byla to krátká doba. Zažili jsme to, co asi potkalo spoustu párů. Po letech přišla drobná krize. Ale dostali jsme se přes ní a myslím, že to našemu vztahu jen prospělo. V tu chvíli to problém byl, ale teď si z toho bereme jen to pozitivní.

A přijde svatba.

Vidíš, bylo to k něčemu dobré :-) Přišlo takové zásadní rozhodnutí :-)

Změníš si příjmení?

Musím si nechat svoje. Je to v souladu s belgickými zákony. Vím, že v Česku se příjmení mění, v Belgii je to jinak.

ine k clanu se stybym 1

Můžeš prozradit něco o svatbě?

Rozdělili jsme to na dvě části. Zdeněk chtěl samozřejmě svatbu u sebe doma a já v Belgii. Je to logické. Vymysleli jsme to tak, že uděláme oficiální část jen v nejužším rodinném kruhu v Čechách a velkou party s kamarády v druhé zemi. V Belgii půjdeme i do kostela, bude to takový slavnostnější obřad. Tam si budeme měnit prstýnky.

Kolik tam bude lidí?

Bude to velké, asi 350. Mám hodně velkou rodinu a v Belgii je tradice, že se musí zvát všichni příbuzní: tety, strýčkové, bratranci, sestřenice, jejich rodiny. Ale pak zase zvou všechny oni, takže těch svateb člověk stihne víc :-) Zdeněk bude chtít pozvat celý tým, řadu dalších lidí, takže to pak rychle naroste.

Těšíš se hodně?

Jo, je to další krok ve vztahu. Teď už budu říkat můj manžel a ne můj přítel... Těším se moc.

Myslíte už na děti?

Nejdřív svatba, pak uvidíme, co Zdeněk a jeho kariéra. V tuto chvíli rodinu ještě neplánujeme.

Co se změnilo, když jsi začala se Zdeňkem chodit?

Když jsme se poznali, dělala jsem kadeřnici. Snažila jsem se to nějak sladit, ale bylo to těžké. Zdeněk hodně cestoval, já za ním skoro nikdy nemohla přijet, což je občas potřeba. Jednou se rozhodla skončit s prací, ale taky to nebylo ideální. Mohla jsem za ním sice jezdit víc, ale taky ne vždy. Najednou jsem měla spoustu času, když jsem byla doma sama bez práce. Ale moje mamka se sestrou si otevřely obchod s módou a začala jsem jim pomáhat. Je to flexibilní, můžu tam být kdykoliv. Mám pocit, že stále pracuju, ale můžu být i se Zdeňkem.

Pořídili jste si dům na Mallorce. Jste tam hodně často?

Jo, tam jsme spolu možná nejvíc. Zdeněk je v létě rád v Čechách, v období klasik zase v Belgii, ale mezi tím, když nezávodí, je často na Mallorce. Já se snažím být co nejvíc s ním.

Jezdíš s ním i na kole?

Ne. Zdeněk už to zkoušel mnohokrát, ale já nejsem žádný sportovec... Vždycky říká, jak je v Čechách krásně, co všechno musím vidět. Tak sednu na skútr, on jede na kole a 220 kilometrů mi ukazuje přírodu v Čechách :-)

ine a styby 3 helmy

Selfie v helmách, když jezdili na skútru po Mallorce.

Jaký servis Zdeněk vyžaduje?

Starám se o běžné věci jako ostatní ženy: Peru, vařím, nic zvláštního. Hlavně se snažím být vedle něj, když něco potřebuje.

Je lehké pro něj vařit?

Strašně. Má věci, které může a nemůže jíst. Když uvařím, vždycky mu to chutná, chválí mi to. Je radost pro něj vařit.

Co má nejradši?

Kuchyni jeho maminky :-) Knedlíky, omáčky, ale to moc často jíst nemůže. V Belgii se ho vždycky ptám, na co má chuť a snažím se mu to uvařit. V období klasik má třeba plán stravy od dietologa. Doporučuje mu víc jíst, aby měl sílu. Hodně jíme těstoviny. Pro Zdeňka je to dobré, pro mě, když netrénuju, už tolik ne :-)

Chutnají ti česká jídla?

Moc. Nejradši mám řízek s kaší.

Stal se z tebe za dobu vedle Zdeňka cyklistický fanoušek?

Ano, ale spíš jsem v první řadě fanouškem Zdeňka. Sleduju ten sport všeobecně víc, ale neptej se mě na nějaké technické věci, tomu nerozumím. Když jsem doma, snažím se na závody dívat, ale není to tak, že bych sledovala etapu od začátku do konce. Většinou až ty závěry.

Už máte jasno, kde se jednou usadíte?

Pořád máme čas o tom přemýšlet... Teď máme tak trochu tři domovy, čas ukáže. Zdeněk má rád Česko, já Belgii a kompromisem je Mallorca :-)

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.