SuperCycling.cz

Schlegel pod dohledem Etixxu. Zamíří tam za rok?

15. 1. 2016, 09:35

Stáj Etixx-Quick Step o Michalu Schlegelovi uvažovala už pro letošní sezónu, nakonec však dvacetiletý závodník zůstal ve stávajícím týmu, který letos bude vystupovat jako Klein Constantia. Pokud však v roce 2016 nadále bude ukazovat progres jako vloni, je velmi pravděpodobné, že další sezónu už bude ve WorldTour. A jen pro zajímavost: na společném předsezónním soustředění měl nejlepší testy ze všech závodníků. Včetně borců Etixxu!

Michal Schlegel (vlevo) a nový český parťák v týmu František Sisr.

Michal Schlegel (vlevo) a nový český parťák v týmu František Sisr.

Michale, jak se tahle slova poslouchají?

Je to příjemný pocit, určitě mě to hodně motivuje. Ale nějaký tlak si nepřipouštím. Stres bývá na škodu, spíš to vnímám jako zábavu. Uvidíme v sezóně, jak mi půjdou závody. Doufám, že navážu na druhý půlrok loňského roku, který byl z mé strany dobrý, Ten první jsem se spíš rozkoukával.

Věříš, že letos to bude dobré hned od začátku?

Zjara je hodně důležitých závodů ve Francii a Belgii, ale zase o nich si nemyslím, že jsou vyloženě pro mě. Spíš by mi mohly sedět starty v Chorvatsku nebo Portugalsku. Ale ty závody, které mi nejvíc vyhovují, přicházejí po polovině sezóny.

Očima René Andrleho, sportovního ředitele Klein Constantia

Letos měl absolutně nejlepší testy ve všech hodnotách i v porovnání se závodníky Etixx-Quick Step. Ti o něm přemýšleli už před touto sezónou, ale všichni včetně Michala si myslíme, že potřebuje ještě rok dozrát. Proto je ideální scénář, že zůstává u nás. Určitě by měl patřit k tahounům týmu a slibujeme si od něj dobré výsledky.

Končí vám dvoutýdenní soustředění v Calpe. Jak sis ho užíval?

Měli jsme tu výborné podmínky, skvělé zázemí. Byl tu s námi i Etixx-Quick Step, ale trénovali jsme odděleně. I tak je člověk rád, když ty hvězdy denně potkává. V závodě jsme se potkali vlastně jen vloni na Czech Tour a dělalo mi radost, když jsem některé ty hvězdy dokázal porážet.

Tým Klein Constantia prošel před sezónou poměrně velkou obměnou. Jak se ti zatím zamlouvá?

Jsme fajn parta a myslím, že celkově to bude lepší než vloni. Je vidět, že jsou na tom všichni kluci dobře. I já mám najeto víc, než vloni touto dobou. Už se těšíme na start sezóny.

Můžeš prozradit, jaké máš cyklistické sny?

Dostat se do WorldTour. A být v tom týmu užitečný. Sním o Grand Tours, protože tenhle typ závodů by mi mohl sedět.

schlegel a lehky

Jde o dlouhodobý sen, nebo se objevil až v poslední době?

Já už tomu věřil od dětství. Každému z mého blízkého okolí jsem říkal, že až jednou pojedu na Tour de France, zaplatím jim cestu, aby se na mě přijeli podívat (smích). Všichni si z toho dělali srandu, ale teď už to začínají brát celkem vážně. Tak jestli se to někdy podaří, budu tam muset pozvat minimálně deset lidí :-)

Kdo je v tvých očích nejlepší český cyklista?

Líbí se mi Leo König a Roman Kreuziger kvůli jejich stylu závodění. Připravují se na Grand Tours, jsou to vrchaři. Zdeněk Štybar i Petr Vakoč jsou taky skvělí, akorát na trošku jiný typ závodů.

Kromě cyklistiky zvládáš i studium na vysoké škole, Jak to jde dohromady?

Studuji dálkově ekonomiku a management, jsem teprve v prváku. Zatím to nějak zvládat jde, musím si ten čas správně rozvrhnout. Chtěl bych školu dostudovat, ale prioritou je pro mě samozřejmě kolo. Uvidíme, jak to spolu půjde dál.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.