SuperCycling.cz

Martina Sáblíková: Skvěle jsem si zazávodila

14. 7. 2014, 15:52

Po osmi letech získala ženská česká cyklistka pódiové umístění na etapovém závodě Tour de Feminin. Desetinásobná mistryně republiky, ale především olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková, skončila celkově druhá, vyhrála vrchařskou soutěž a ještě přidala vítězství v časovce.

Martina Sáblíková, druhá žena závodu Tour de Feminin.

Martina Sáblíková, druhá žena závodu Tour de Feminin.

Splnil závod vaše očekávání?

Jsem strašně spokojená. Skvěle jsem si zazávodila,  i když to bylo opravdu těžké. Hlavně ta poslední etapa. Věděla jsem od holek z  týmu, že se bude dost nastupovat a pojede se rychle.  Ale chtěla jsem se pokusit o vylepšení třetího místa, což se povedlo.

Měly jste domluvenou strategii, kde zaútočíte?

Taktika byla jasná, udržet se vpředu. Bylo tu několik míst, kde se silnice hodně zúžila, a peloton se natáhl. V jednom sjezdu jsem zaváhala, trochu jsem ztratila, tam mi pomohla Pavla Havlíková zpět do čelní skupiny. Pak už přišly kopce, tam jel každý za sebe.

sablikova foto TDF 2

Pak přišla obávaná Vápenka: prudké stoupání, kde jste třikrát vyhrála vrchařskou prémii. Vypadala jste, že máte pořád dost sil. Byly tam rezervy?

Jela jsem hodně koncentrovaně, takže možná to působí, že nejedu naplno. Ale v posledním kopci, kde jsem získala menší náskok, to bylo opravdu s velkým nasazením. Ale těch 15, možná 20 vteřin, bylo málo, abych to udržela až do cíle.

Když zhodnotíte celý závod, který moment byl pro Vás nejtěžší?

První den se zahajovalo v dešti, tak to jsem byla trochu nejistá. Ale asi nejtěžší byl třetí den, kdy se dopoledne jela časovka a odpoledne závod na okruhu. Nečekala jsem, že se pojede po startu tak rychle. Měly jsme před sebou 90 kilometrů a dost to bolelo.

sablikova tdf 3

Tour de Feminin jste jela před dvěma lety, tehdy jste nedokončila. Jaké jste měla cíle pro letošní start?

Především jsem chtěla závod dojet do konce. Oproti předloňskému roku jsem i víc najezdila na kole, zrychlila ve sjezdech. A i tady, během závodu, jsem se každou etapou cítila jistější v balíku.

Při rozhovorech po dojezdech jste vždy chválila své reprezentační kolegyně a až poté jste mluvila o své kondici…

Letos byla spolupráce našeho týmu opravdu výborná – holky byly kolem mě, když bylo potřeba, protáhly mě pře dopředu, hlavně před prémiemi. Bylo super, že jedu s někým, kdo ten balík zná. Před každou etapou dostaly od našeho kouče (Jarda Friede - pozn. aut.) pokyny, kdo co má dělat.

ceskej tym tdf

Jaké jsou další plány?

Odjíždíme se skupinou trénovat na led do haly v Inzellu.  Ale určitě chci jet na cyklistické mistrovství světa ve Španělsku. Na to se připravím.  

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.