SuperCycling.cz

Marianne Vosová: I když vyhrávám, chci být stále lepší

29. 8. 2014, 09:11

Marianne Vosová, olympijská vítězka a mnohonásobná mistryně světa (3x na silnici, 7x v cyklokrosu), byla bezesporu největší osobností při představení nové dámské kolekce LIV, který proběhl v rámci cyklistického veletrhu Eurobike v německém Friedrichshafenu. 

Marianne Vosová na Eurobiku.

Marianne Vosová na Eurobiku.

Na pódiu světového výrobce kol, formy GIANT, pod níž značka LIV patří, doprovodily Marianne její týmové kolegyně ze silnice i biků, Francouzka Pauline Ferrandová-Prévotová a také vítězka Světového poháru v cross country 2014, Švýcarka Jolanda Neffová. Marianne si v nabitém mediálním programu našla chvilku a Supercycling.cz poskytla exkluzivní rozhovor.

Marianne, tvůj kalendář je hodně nabitý, nicméně kdybys měla vybrat jeden nejhezčí závod kvůli atmosféře, jaký by to byl?

Je těžké vybrat jeden, ale nejlepší vzpomínky mám asi na olympiádu v Londýně. Už samotná účast tam je zážitek. A když uspějete, je to největší vítězství, kterého můžete dosáhnout. Byla jsem nesmírně hrdá, když jsem šla na pódium. Ale musím zmínit i letošní závod La course by Le Tour de France v Paříži. Kromě mého vítězství to byl i úspěch organizační – velké zviditelnění ženské profesionální cyklistiky. Byla jsem šťastná, že jsme tam mohly závodit.

marianne s holkama rozhovor

Marianne Vosová s Bonii To, zakladatelkou značky Liv, a kráskami ze světa cyklistiky: Pauline Ferrandovou-Prévotovou a Jolandou Neffovou (zleva).

Vyhrála jsi skoro vše, co se dá. Kde hledáš motivaci do dalšího tvrdého tréninku?

Miluju soutěžení. Miluju cyklistiku. To je nejlepší motivace pro to, abych šla každý den na trénink. Nikdy se nevzdávat. I když vyhrávám, chci být stále lepší a lepší.

Jak se soustředíš před startem? Posloucháš třeba nějakou motivační hudbu?

Ano, vždy záleží na náladě. Někdy potřebuji trochu zklidnit, tak poslouchám soft rock nebo něco akustického. A naopak, když se potřebuji pořádně nastartovat, tak sáhnu po nějakém hard rocku. A Eminem, to taky zafunguje :-)

Sleduješ mužské závody? Hledáš v nich někdy inspiraci?

Samozřejmě. Když je čas, hodně se dívám. Mám i své oblíbence (smích). Třeba se mi líbí, jak jezdí Wilco Kelderman  (krajan z Belkinu - pozn.red.). Sleduji ale výsledky ze všech důležitých mužských závodů.

jeste jedna marianne

Po sezóně je čas na odpočinek. Jak ráda relaxuješ a trávíš volný čas?

Prostě nedělám nic:-) Jen si užívám toho, na co není jinak čas – chodím ven s kamarády, na kávu, jedu k moři, procházím se ráda po pláži, jdeme na board, užívám přírody. Je fajn být s přáteli. Přes závodní rok jsem sportovec a na osobní život není čas. Je těžké, když například nemůžete být na oslavě narozenin svých blízkých, ale oni to naštěstí chápou. Velkou část svého života dávám sportu – a miluju to.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.