SuperCycling.cz

Leo König - švihák lázeňský v Karlově Studánce

15. 10. 2014, 21:29

Jak jsme slíbili, tak činíme. V pondělí redakční tým Supercycling.cz vyrazil do Karlovy Studánky, malebného lázeňského střediska v Jeseníkách. Za sedmým mužem letošní Tour de France Leopoldem Königem

Švihák lázeňský Leo König pózuje na terase svého apartmánu. V pozadí dům, kam chodí na část procedur.

Švihák lázeňský Leo König pózuje na terase svého apartmánu. V pozadí dům, kam chodí na část procedur.

Dosavadní závodník NetAppu, od nové sezóny posila Sky, si vesničku kousek pod Pradědem zamiloval. Letos je tam už popáté. Tentokrát však s trochu volnějším režimem. Při procedurách regeneruje po náročné sezóně, po večerech mu dělají společnost kamarádi, kteří se v jeho krásném pronajatém apartmánu střídají.

Leo si do lázní přivezl i kolo, ale jen pro dobrý pocit a taky kvůli fotografům. Zatím na něj nesedl a v plánu to nemá. Relaxuje v nádherném prostředí. Supercycling.cz poskytl v Karlově Studánce obsáhlý rozhovor, v jehož první části hovoří o tom, jak se cítí jako „švihák lázeňský“. Otevřeně vypráví, jak po roce a půl zase začal trošku pít alkohol, aby ulevil hlavě po náročné sezóně i o tom, jak bude týden jíst „prasárny“, aby na ně další rok neměl chuť. Druhou a obsáhlejší část rozhovoru o sezóně, přestupu do Sky i dalších zajímavostech, Vám přineseme v příštím týdnu.

Pokolikáté už jsi v Karlově Studánce?

Letos popáté, poprvé jsem tu byl v březnu. Je to pro mě srdeční záležitost. Když jsem tady byl v březnu, moc se mi tu nelíbilo, protože jsem byl zraněný a nevěděl jsem, co bude. Ale teď je to pro mě úplně úžasné.

lijou newinka

Co tě do Karlovy Studánky táhne?

Kromě té skvělé péče a lázní je tu neuvěřitelně čistý vzduch, krásná příroda. Člověk tu báječně regeneruje, nádherně se tu spí, vzduch je nabitý kladnými částicemi. V lese je to neskutečné. A to bydlím v Moravské Třebové, kde je ten vzduch taky docela v pohodě oproti velkým městům. Jsou tu i skvělé podmínky k trénování, hned z apartmánu stoupám na Praděd. Když trénuju, je to hrozná výhoda. Ale teď na kolo nesednu.

Na jaké procedury chodíš?

Místní lázně jsou primárně na astma, ale čím dál tím víc se zaměřují na pohybové ústrojí, protože  zdejší voda působí příznivě na pohybový aparát. Já mám nejradši uhličitou koupel, která mi strašně pomáhá. Mám tady v lázních k dispozici fyzioterapeuta, maséra, lékařský dohled, je tu bazén, sauna. Prostě všechno, na co si vzpomenu. Ideální stav.

Teď jsi tu v jaké roli?

Jen jako švihák lázeňský :-) Chodím na procedury, na túry, na kolo vůbec nesednu, i když ho tady mám. Ale i na ty túry chodím s rozumem. Nemohl jsem hned první den jít na Praděd, to by mi upadly nohy.

Jsi v lázních sám?

Mám tady kamarády, kteří se tu střídají. Vždycky někdo přijede, něco málo popijeme, já se z toho jdu druhý den probrat do lázní, do lesa, oni odjedou (úsměv). Po sezóně je to příjemné, potřebuju se trošku odreagovat.

Na začátku roku jsi říkal, že jsi s pitím úplně skončil.

To je pravda, rok a půl jsem vůbec nepil. Ani se mi nechtělo. Teď jsem si řekl, že se musím párkrát opít, abych na to zase další rok a půl neměl chuť (smích). Možná i kvůli tomu, že ten rok byl hektičtější. Chci dělat věci, které mě úplně odvedou od kola. Jít někam do pajzlu, poslouchat normální lidi, povídat si s nimi. Letos to mám nastavené trošku jinak, ale pořád platí, že mi pití nedělá moc dobře. Je mi z toho pak dva dny blbě.

leo lazne 2

A jak se ti daří začít pít? :-)

Pomalu se rozjíždíme...  Ale pořád se nad tím snažit mít kontrolu, žádné neřízené pitky jako v sedmnácti. Piju jen pivo a na žaludek si dám Jägermeister. To je všechno. Po víně je mi strašně blbě, tvrdý alkohol mi taky nechutná. Kromě toho Jägera. Dám si pár piv a to mi stačí. Opravdu pár. Za stovku mám dobrou náladu (smích). Kluci vesele pokračují a já už jsem radši na vodě :-)

Jak dlouho v Karlově Studánce budeš?

Do neděle, protože 20. musím letět do Londýna na první team building Sky. Už 19. jedu do Prahy, jsem pozvaný na natáčení talkshow Genzera se Suchánkem.

Pak už začneš trénovat?

Ještě se vrátím na víkend sem, dorazí za mnou i rodiče. Druhý týden v listopadu už bych se chtěl začít hýbat. První soustředění s týmem bude začátkem prosince buď v Portugalsku, nebo na jihu Španělska.

leos newww

Nechtěl jsi místo lázní vyrazit třeba někam do tepla k moři?

V tom jsem se taky za poslední roky změnil. Před třemi lety bych se plácl někde u moře, ale čím jsem starší, tím mě to táhne víc sem. Nebaví mě cestování k moři a spíš si myslím, že si tělo po té sezóně zaslouží takovouhle péči tady v lázních, než se jen válet na pláži.

Dopřáváš si i v jídle něco, co si během sezóny nesmíš dát?

Ještě u mě doznívá takové to zdravé období. Snažím se jíst až extra zdravě, aby tělo zregenerovalo na sto procent. Nechci přijet do lázní, chodit na procedury a pokazit všechno tím, že budu jíst totální nesmysly a do toho pít vodku nebo nějaký jiný svinstvo. Snažím se jíst co nejkvalitnější a nejzdravější věci, co nejmíň chemie. Ale po lázních si dám týden, kdy budu jíst nesmysly. Klidně, ať se z toho třeba zebliju, ale abych na to další rok neměl ani chuť :-)

Co jsou pro tebe nesmysly?

Jídla, která jsou nejlepší, ale já je jíst v sezóně nemůžu: smažený sýr, smažený květák, pečené koleno, žebra, pořádnou amoletu s Nutellou :-) 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.