SuperCycling.cz

Alexis Guerin z Etixxu: Nejlepší víno otevřu ve WorldTour

21. 8. 2014, 07:30

Před pár dny se ukázal českým fanouškům, když vyhrál etapový závod Vysočina. Francouzský cyklista stáje Etixx Alexis Guerin je ve svých 22 letech teprve na začátku velké kariéry, ale má předpoklady k tomu, aby se jednou dostal do WorldTour. „Až tam podepíšu kontrakt, otevřu svou nejcennější láhev vína,“ říká s úsměvem Alexis Guerin v rozhovoru pro Supercycling.cz.

Vysmátý Alexis Guerin.

Vysmátý Alexis Guerin.

Když se podíváš na probíhající sezónu, jaký výsledek ti udělal největší radost?

Několikrát jsem překvapil. Třeba na Paříž-Roubaix Espoirs. Jel jsem na kostkách poprvé a byl jsem jedenáctý. Docela se mi dařilo i na Aostě nebo v Kolíně nad Rýnem, kde mi vyšel sprint (Alexis byl 11.). Byl jsem čtvrtý Kolem Bretaně, ale největší radost mám z vítězství na Vysočině. I z pohledu taktiky, fyzické výkonnosti a práce v týmu. Ale sezóna ještě není u konce a věřím, že se mi ještě něco povede vyhrát.

Cítíš, že ti angažmá v Etixxu hodně pomáhá?

Strašně moc. Zejména proto, že všichni členové týmu jsou naprostí profesionálové ve svém oboru a máme po všech stránkách perfektní podporu.

alexis 1

Vždycky jsi zmiňoval skvělou partu v týmu. S kým si nejvíc rozumíš?

Nemůžu jmenovat jednoho člověka, mým favoritem je prostě celý Etixx. Všichni jsou tady důležití a dělají dobře svou práci. Proto Etixx tak dobře funguje a je tu skvělá parta.

Tebe mají všichni rádi i proto, že nezkazíš žádnou legraci a často se staráš o zábavu...

Já jsem už takový a snažím se dělat i legraci na kole, když to jde. To je prostě moje značka :-)

alexis 2

Můžeš prozradit něco o svých cyklistických snech?

Rád bych jednou podepsal smlouvu do Omega Pharma-Quick Step (příští rok Etixx-Quick Step). Člověk musí mít velké sny a pokusit se, aby je naplnil. Co se týká závodů, chtěl bych vyhrát Milán-San Remo, rád bych jel ve žlutém na Tour, v růžovém na Giru a v červeném dresu na Vueltě :-)

Zmínil jsi, že by ses jednou rád dostal do OPQS. Já myslel, že je pro Francouze spíš prioritou jít do francouzské stáje.

Pro mě je logické pokračování v OPQS, protože je tu velké propojení a návaznost s Etixxem. Máme výborný program, zajištění. Já byl vloni nějakou dobu na zkoušce ve FDJ, ale tady mám daleko víc závodních dnů. Teď už jich je 59.

alexis 5

Francouzi letos excelovali na Tour, vedle Nibaliho obsadili zbylá místa na stupních vítězů. Překvapilo tě to?

Francie zažila skvělou Tour, naši závodníci byli excelentní. A fanoušky to taky pořádně navnadilo. Díky tomu, že jsme měli druhého a třetího, tak věří, že je blíž sen o celkovém vítězství Francouze na Tour.

Bude i pro tebe Tour de France jednou velkou výzvou?

O tom sní každý. Rád bych ji jel v týmu, který vyhraje celkové pořadí družstev. A sním o tom, že jednou vyhraju etapu a alespoň na chvilku obleču žlutý dres.

Máš nějaké cyklistické vzory?

Jsou tři. Bernard Hinault, Frank Vandenbroucke a ze současných závodníků Tonyho Martina.

alexis 6

Co rád děláš, když zrovna nezávodíš a jsi doma?

Vařím, čtu, chodím po městě, rád zajdu do kina.

Jsi jako správný Francouz milovníkem vína?

Mám ho rád. Nejlepší je pro mě víno od nás z domova, červené Pomerol nebo Saint-Emilion, bílé Souter nebo Entre de Mer. Nejlepší láhev, kterou mám, je z roku 1982. Otevřu ji, až podepíšu svůj první kontrakt ve WorldTour :-)

 

Očima René Andrleho, sportovního ředitele Etixxu:

Alexis je hodně kamarádský typ, který nezkazí žádnou legraci a sám dokáže srandu udělat. Je to závodník, který nemá problém nikomu pomoci. Brali jsme ho před letošní sezónou jako komplexního cyklistu na etapáky i výborného časovkáře. Ze začátku mel lehké problémy s komunikací, protože neuměl moc dobře anglicky, ale strašně se zlepšil a do týmu skvěle zapadl. Jen měl rezervy v taktice. Alexis chce pořád vyhrávat je to od přírody závodník, který hrozně útočí. Odvaha mu nechybí. Jenže někdy se stane obětí svého tempa a prostě se uvaří. Stalo se, že v některých závodech kvůli tomu skončil absolutně vyčerpaný. Ale i v tomhle udělal pokroky. Jeho výkonnost je dobrá, jen to chce někdy trochu větší klid při rozhodování. V sezóně se mi zatím nejvíc líbil Kolem Bretaně, kde jel výborně. A i na Vysočině se předvedl parádně. Chtěl bych, aby ještě rok zůstal u nás v Etixxu, protože se pořád má co učit. Ale o svou budoucnost se rozhodně bát nemusí. Je ve francouzském nároďáku a jednou bude určitě ve WorldTour. Má pro to všechny předpoklady.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.