SuperCycling.cz

Tomáš Konečný: Sagan soupeřům zavařil, je nečitelný

29. 3. 2017, 06:31

Mnozí Petera Sagana kritizují za to, že v závodě Gent-Wevelgem sám nesjížděl vedoucí duo van Avermaet, Keukeleire, když mu odmítl střídat Terpstra, a přišel tak o šanci rvát se o vítězství. 

assschelegel

Bývalý profesionál a současný trenér české reprezentace i týmu SKC Tufo Prostějov Tomáš Konečný se však slovenské megastar zastává. „Všichni spoléhali, že to Sagan sám sjede. On ale všem ukázal, že s tím pokaždé nemohou počítat. A před klíčovými závody v podobě Flander a Roubaix je pro soupeře daleko méně čitelný,“ říká Konečný.

„Chápu, že se to spoustě lidí od televize zdá divné, ale člověk, který závodil, to vidí trochu jinak. Kdybych já byl v jeho pozici jako závodník, udělal bych to stejně. V dané chvíli reagoval nejlépe, jak mohl. On je prostě superstar, má duhový dres a nikdo s ním moc nechce jet. Najednou mu dva lidi přestali střídat a chtěli nechat na něm, aby to celé odtáhl sám. Logicky se nabízelo, že nepojede taky,“ tvrdí Konečný.

koas na koled

Podle něj soupeři neodhadli Saganovu reakci, že za každou cenu nepojede. „Ukázal, že ani on není bezedný. Všichni spoléhají, že Sagan všechno zalepí, ale on tím, co udělal, nasadil soupeřům brouka do hlavy. Ukázal to v docela vhodném závodě, protože Flandry a Roubaix jsou pro něj důležitější a je možné, že tam by to třeba nevzdal,“ míní trenér české reprezentace.

„Největší chybu podle mě udělal Terpstra, že tu skupinu nejdřív táhl. Pro Quick-Step to bylo nevýhodné a pak dostal pokyn z auta, aby přestal střídat. Podle mě to ale byla chyba, protože ten pokyn měl přijít daleko dřív. Hned za nimi jeli Boonen s Gaviriou, v další skupince Štyby a další lidi z Quick Stepu. Mohli toho využít daleko líp,“ nabízí svůj pohled bývalý úspěšný profesionál, vítěz etapy na Vueltě z roku 2001.

„Vím, že ten závěr vyvolal spoustu emocí, ale v tomhle případě jsem na straně Sagana. V jeho pozici je strašně těžké, aby na všechno reagoval sám. Měl by k sobě mít větší týmovou podporu, aby mu v těch závěrech pomáhali aspoň jeden nebo dva kolegové. Ta bohužel není, ten tým na klasiky není tak silný. Ale tahle situace ukázala, že ostatní budou v dalších závodech muset reagovat jinak a spoléhat taky trochu víc na sebe. Pro mě byl vítězem tohoto závodu Sagan, protože se pro konkurenci udělal méně čitelným, z čehož může profitovat," dodává Tomáš Konečný.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.