Štybar si návrat do krosu užil, ale litoval chyb

26. 12. 2018, 20:05

Zdeněk Štybar se poprvé při svém krátkodobém návratu představil na cyklokrosové trati. Při závodě Světového poháru v belgickém Zolderu obsadil 21. místo, když kvůli nule bodů v cyklokrosovém žebříčku startoval z poslední řady.

stybynakrosuvzoldru

Na vítězného Mathieu van der Poela, který ovládl pátý závod SP za sebou, ztratil český cyklista stáje Quick-Step Floors 2:48 min. Během své stíhací jízdy dokázal předjet téměř 50 soupeřů a skončil o místo za českou jedničkou Borošem. Za sebou nechal Nesvadbu (34.) i Paprstku (50.).

„Bylo to hodně těžké,“ komentoval Štybar svůj návrat do krosu po 2 letech. V závodě SP se objevil dokonce po 5leté pauze. Díky startu ze zadních pozic od začátku hodně ztrácel a než se propracoval dopředu, stálo ho to spoustu sil.

Přesto se dokázal protlačit po velmi dobrém výkonu až do druhé desítky, v jednu chvíli figuroval dokonce na 12. místě! Jenže udělal pár chyb a nakonec z toho byla 21. pozice. I tak zaslouží velkou pochvalu.

„První dvě kola jsem hodně ztratil, těžko se prokousávalo dopředu,“ komentoval závod trojnásobný mistr světa. „A když už jsem se dostal na lepší pozice, tak jsem zase v posledních dvou kolech dost chyboval. I tak jsem si to užil a bavilo mě to,“ řekl Štybar, jenž byl na Štědrý den doma v Čechách, ale moc se tam neohřál a cestoval do Belgie.

V krosu ho ještě čekají závody v Loenhoutu (28. 12.), Diegemu (30. 12.) a novoroční klání v Baalu. „Doufám, že to v dalších závodech bude lepší a udělám méně chyb,“ dodal Štybar.