SuperCycling.cz

Krušnoton se blíží - chystá se 9. ročník

26. 7. 2018, 19:18

V sobotu 11. 8. odstartuje v Teplicích 9. ročník populárního cyklistického silničního maratonu Krušnoton. Závod nabídne očekávaným 1000 účastníkům již tradičně 3 trasy s rozdílnou náročností.

noton12

Pro hobby jezdce připravili pořadatelé trasu o délce 113 km s převýšením 1500 m. Po zahřívacím úvodu v okolí Teplic čeká na cyklisty výstup na hřebeny Krušných hor. Povede z Dubí Sedmihůrskou cestou a následně přes Cínovecký hřbet po komunikacích nazývaných pořadatelem Strade Lithium.

Z Cínovce, kde trasa mimoúrovňově překoná státní silnici, pokračuje po horských silničkách ve směru na Nové Město a přehradu Fláje až do horského střediska Klíny. Zpět do cíle závodu v lázeňském městě se krátká trasa stočí přes Litvínov, Duchcov, Hostomice, Bžany a Bystřany. Tato distance je svým méně náročným profilem vhodná pro širokou sportující veřejnost. Limit pro její zdolání je dostatečně dlouhý. Pohodlných 9 hodin 30 minut zážitkové cyklistiky.

noton777

O poznání náročnější profil má střední, 180 km dlouhá trasa. Na ní musí závodníci zdolat hned tři těžká stoupání na vrcholky Krušných hor - Komáří Vížku, Bouřňák a Dlouhou louku. Návdavkem pak ještě dvě náročná sedla v Českém Středohoří - Lukov a Černčice.

Tato trasa je určena zejména pro ambiciózní závodníky a s převýšením téměř 3500 m si svou náročností nezadá ani s těžkými horskými etapami, které jsou k vidění na Tour de France či Giro d´Italia. Kdo ji zvládne průměrem alespoň 19 km/h, toho v cíli čeká zasloužený diplom.

Pro skutečné hrdiny je připravena maratonská trať o délce 250 km. Ta s převýšením téměř 4900 m prověří síly i velmi zkušených a trénovaných borců. Opravdová zkouška vytrvalosti, pravý Krušnoton.

Na závodníky čeká na úvod jednodušší stoupání Na Fibich a krátký prudký výstup přes Neznabohy. Po zahřátí svalů a roztažení plic přichází na řadu Svatá pětice. Pět nejtěžších stoupání východní části Krušných hor.

noton888

Z Jílového na Sněžník, z Knínic na Nakléřov, z Krupky na Komáří Vížku, z Hrobu na Nové Město a z Loučné na Dlouhou Louku. Celkem 28 km stoupání s převýšením 2070 m. Úctyhodná porce dřiny a potu. Průměrný sklon, který zde cyklisté pojmou do svých nohou, činní 7,45 %.

Poslední výstup na Dlouhou Louku je navíc součástí zvlášť měřeného a hodnoceného úseku o délce 41 km, jež se nazývá Giro Lannutti. Po rozloučení s Krušnými horami a přejezdu hnědouhelné pánve přes Braňany a Želenice ještě společně se střední trasou zdolají maratonci v Českém Středohoří sedla Lukov a Černčice, aby přes Nechvalice, Nové Dvory a Bystřany dosáhli v Teplicích vytouženého cíle. Ti nejrychlejší jsou schopni tuto trasu zdolat hluboko pod 8 hod. Limit pro dosažení cíle maratonské trasy je stanoven na 12 hodin 30 minut.

noton9990

Start i cíl Krušnotonu bude letos v Teplicích nově v Rooseveltově ulici před hotelem U Kozičky. Prezentace předem registrovaných účastníků bude probíhat v pátek 10. 8. od 15:00 hod. do 21.00 hod a v den startu od 5:45 hod. do 9.30 hod. v salónku hotelu. Startovní výstřely zazní v sobotu 11. 8. v 7.00 hod. pro dlouhou trať a v 10.00 hod. pro střední a krátkou trať. První závodníci v cíli jsou očekávání po 12.45 hod.

Chystáte-li se letos na start závodu, je nutné se přihlásit předem, a to nejpozději do 8. 8. 2018 na stránkách závodu www.krusnoton.cz. Přihlašování na místě v letošním roce bohužel není možné. S konáním závodu souvisí i místní dopravní omezení v místě startu a cíle, při průjezdu pelotonu Teplicemi a částečně i po trase závodu. Pořadatelé tímto žádají motoristy o zvýšenou pozornost a ohleduplnost v době konání závodu.

jsounabednnptpn

Krušnoton se při svém 9. ročníku stává závodem mezinárodním. Pohledem do stále ještě otevřené startovní listiny se může těšit na účastníky z 12 zemí a tří světových kontinentů.

Desítky kilometrů horských pasáží s dalekými výhledy umocňují spolu s příkrými stoupáními a dlouhými sjezdy rozlehlost krajiny, kterou musí závodníci pojmout do svých nohou. Okresy Teplice, Most, Litoměřice, Ústí nad Labem a Děčín se 11. 8. 2018 stanou svědky nefalšované cyklistické krásy, a také utrpení.

Pojeďte s námi nebo přijďte 11. 8. fandit k trase závodu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.