SuperCycling.cz

Ježek byl po šestém místě v Riu nadšen

12. 9. 2016, 21:36

Nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek skončil na probíhající paralympiádě v Riu šestý ve stíhačce a tento výsledek ho velmi potěšil, přestože v minulosti býval zvyklý brát v této disciplíně cenné kovy.

se-starrrrr

Ovšem před dvěma lety měl při silničním závodě na MS v USA těžký důraz a po nesmírně náročné cestě k návratu bral tento výsledek jako vítězství.

„Radost, že ta dřina i bolest v tréninku nebyly zbytečné... Radost, že mělo smysl se vrátit... Radost, že jsem tu zajel se ctí... A fakt čistou radost, že jsem toho mohl být ještě jednou součástí,“ napsal Jirka Ježek na svůj facebookový profil po závodě.

s viktouem

„Bolelo to, nešlo to udýchat, ke konci jsem už skoro neviděl, ale i tak jsem si to dokázal užít! Dráhová cyklistika je nádherná. Zvlášť, když na velodromu máte ty, pro které jste vždycky vítěz... Díky všem, kteří jste mi pomohli k tomu krásnému výsledku, kteří jste věřili, když já už nevěřil... Děkuju,“ dodal Jirka.

Stejnou příčku obsadil i Tomáš Kajnar v kategorii C5. Šesté místo je pro něj životním výsledkem. „Na kilometru s pevným startem jsem to pos..l, teď jsem to vylepšil. Šesté místo se počítá. Ta hlava, stres, emoce dělají svoje. Jsem v tomto ještě pořád zelenáč,“ uvedl Kajnar.

Šestý skončil také Ivo Koblasa, Jirka Bouška byl v kategorii C4 sedmý. V závodě žen na 500 metrů dokázala Tereza Diepoldová vylepšit národní a svůj vlastní rekord kategorie C2 o více než tři sekundy na hodnotu 50,014, což stačilo na 11. místo.

V v závodě na 1 kilometr sloučených kategorií C1 – C3 obsadil mladíček týmu Ivo Koblasa velmi dobré 8. místo, když se mu podařilo absolvovat závod na hranici svého osobního maxima.

A skvělou pátou příčku si na své konto připsalo v týmovém sprintu české trio ve složení Ivo Koblasa, Tomáš Kajnar a Jiří Bouška, když předvedlo svůj nejlepší výsledek od paralympiády v Londýně.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.