SuperCycling.cz

Basso napsal knihu s ředitelem Saxo Bank

13. 5. 2015, 08:00

Ivan Basso, cyklista týmu Tinkoff-Saxo a dvojnásobný šampión Giro d’Italia, napsal spolu s Gian Paolem Bazzanim, ředitelem milánské pobočky Saxo Bank, novou knihu o mentálních a psychologických výzvách, kterým čelí jak vrcholoví sportovci, tak i obchodníci.

basso-ke-knize

Kniha s názvem „Broker a šampión“ je napsána formou rozhovoru mezi Bazzanim a Bassem, který se před sezónou 2015 připojil k týmu Tinkoff-Saxo. Diskutují v ní nad paralelami mezi obchodováním a profesionálním sportem. V současnosti je kniha dostupná v limitované edici na internetových stránkách italské Saxo Bank.

Gian Paolo Bazzani, který se k online a investičním specialistům přidal v roce 2010, k tomu řekl: „V nové knize využíváme Bassovy letité zkušenosti a rozhodovací schopnosti k nastínění podobností mezi online obchodováním a vrcholovým sportem. Sportovci jako Basso přímo ztělesňují umění chopit se příležitosti,“ uvedl Bazzani.

„Moje spolupráce s Bassem jednoduše ukazuje, že lidé v bílých límečcích a barevných trikotech toho mají společného mnohem více, než se na první pohled zdá. Nákup či prodej měn není založen na náhodném rozhodování, ale vychází z hlubokých znalostí trhu, dobře vybudované strategie a schopnosti přizpůsobit se novým sledům událostí. Podobné vlastnosti a dovednosti jsou zapotřebí i u profesionálních cyklistů. Myslím, že i to je důvod, proč jsme byli v posledních letech svědky vzrůstajícího zájmu o cyklistiku ze strany finančního průmyslu,“ prozradil Bazzani.

Ivan Basso from Saxo Bank on Vimeo.

Tento názor potvrzuje i nedávný průzkum Saxo Bank mezi pracovníky finančních služeb v Londýně, podle něhož se u nich cyklistika stává nejoblíbenějším sportem. Každý čtvrtý respondent (24 %) v průzkumu potvrdil, že kolo nahradilo v Londýně ostatní symboly společenského postavení, jako jsou rychlá auta nebo motorky.

Vydání knihy bylo načasováno na start Giro d’Italia a představením nového videa Saxo Bank, v němž Basso ukazuje, jak dosáhl své reputace jednoho z nejlepších závodníků v horských etapách. Video rovněž zachycuje jeho soutěživost a schopnost nahlížet na výzvy ze všech úhlů, čímž pomáhá celému týmu Tinkoff-Saxo kupředu.

Basso je v 37 letech jedním z nejzkušenějších mužů v profipelotonu, spolu s Romanem Kreuzigerem a Michaelem Rogersem patří na probíhajícím Giru ke klíčovým mužům Alberta Contadora. Dvojnásobný vítěz Gira z let 2006 a 2010 nyní absolvuje svou 19. Grand Tour.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.