SuperCycling.cz

Devadesátiletý šampión sypal a přišel o světový rekord

7. 1. 2019, 20:05

Jméno Carl Grove asi do této doby neznal asi ani ten největší z řad cyklistických fanatiků. Jenže tenhle devadesátiletý stařík vešel do historie. V devadesáti letech byl veteránský světový rekordman chycen na doping...

SetWidth680-eksype

Grove jel 11. července v americkém Breinigsville na americkém dráhovém šampionátu Masters stíhačku jednotlivců kategorie 90-94 let, kde byl jediným účastníkem. Časem 3:06,129 vytvořil nový světový rekord této kategorie.

Jenže po závodě šel na dopingovou zkoušku a ve vzorku moči mu byla odhalena zakázaná látka epitrenbolone. Akční stařík se před americkou antidopingovou agenturou USADA hájil tím, že večer před závodem požil kontaminované maso. Jeho test z 10. července, který absolvoval před vstupem do soutěže, byl negativní.

Ovšem USADA vyloučila, že by zakázaná látka, která ukazuje na použití anabolického steroidu trenbolonu, přišla do těla z kontaminovaného masa. Během vyšetřování totiž v pozitivním vzorku zjistili experti přítomnost další zakázané látky clomiphenu...

Carl Grove nakonec dostal veřejnou výstrahu a byl mu odebrán titul i světový rekord. Ale děda-cyklista vypadá vitálně, tak se třeba za rok pokusí znovu :-) Když pojede sám, tak titul určitě získá i bez dopingu :-)

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.