SuperCycling.cz

Češi se v Riu rvali jako lvi, na silnici zažili i smrt

19. 9. 2016, 22:12

Na dráze ani na silnici nezískali čeští cyklisté na v neděli skončené paralympiádě v Riu žádnou medaili, přesto nemusí odjíždět zklamaní. Vybojovali řadu solidních umístění a zkušení matadoři typu Jirky Ježka či Jirky Boušky, stejně jako jejich kolegové, se rvali jako lvi.

jezek-gurnaja

Závěr cyklistických soutěží na paralympiádě navíc poznamenala jedna tragická událost. Na okruhu, který byl až na závěrečné stoupání totožný s okruhem olympijského závodu, po těžkém pádu v úvodním sjezdu sekce Grumari loop a následném infarktu po převozu do nemocnice zemřel íránský závodník Bahman Golbarnezhad.

Bouška skončil na zemi

„Po sloučení se silnější kategorií C5 jsem měl na těžkém okruhu papírově slabé šance na dobré umístění. Dobře jsem si ale rozvrhl síly a v polovině závodu bylo jasné, že je reálné být v top ten. Bohužel jsem doplatil na pád dvou soupeřů, kteří nezvládli technický sjezd cca 20 km před cílem,“ líčil Bouška, který nakonec skončil 11., nejlepší z trojice Čechů.

bjussska

„Nepodařilo se mi jim v prudké pasáži za zatáčkou vyhnout a skončil jsem v kotrmelcích v kamenném odvodňovacím korytu. Trošku otřesený jsem se dokázal vrátit do sedla a bojoval jsem až do cíle a pásku protnul na jedenácté příčce. Odřeniny se zahojí, ale dobrý pocit z nevzdaného boje zůstane,“ dodal Bouška.

Ježek si loučení užil

Nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jirka Ježek obsadil ve společném závodě kategorií C4 a C5 13. místo, Tomáš Kajnar byl 15. Pro Ježka šlo o loučení s paralympiádou. A loučení si užil.

„Bylo to nádherný. Můj nejhezčí silniční závod za poslední dva roky. Líp to nešlo, ale bojoval jsem! Ráno jsem říkal, že jim to nedám zadarmo. Tak jsem do toho šel,“ popsal Ježek.

jezek dulnajja

„Od 3. kilometru jsem jel sám v úniku, po 10 kilometrech mě doskočili další dva kluci a dvě třetiny závodu jsme ve třech jeli na čele. Měli jsme náskok skoro dvě minuty. Pak už to prostě nešlo... Ale jsem šťastnej, že jsem se mohl rozloučit tak, jak jsem byl celou kariéru zvyklý závodit - aktivně, srdcem, bojovně,“ dodal Jirka.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.