SuperCycling.cz

Wiggins už kvůli olympiádě nabral přes 11 kilo

17. 1. 2016, 19:35

Když vyhrál Bradley Wiggins v květnu 2014 závod Kolem Kalifornie, vážil přesně 71,75 kg. Ovšem od té doby se u něj řada věcí změnila. Teď už se koncentruje výhradně na dráhu, kde chce s britským stíhacím kvartetem vybojovat zlato na olympiádě v Riu. A kvůli tomu nabírá kila. Jeho aktuální hmotnost je 83,2 kg.

wigo-swisscc

V jeho případě jde v první řadě o nabírání svalové hmoty, než kilogramů tuku. „Je to výsledek sedmiměsíční tvrdé práce v posilovně,“ napsal Wiggins na Instagram k fotkám, kde ukazuje svou rozdílnou hmotnost během uplynulých 18 měsíců.

Pětatřicetiletý Wiggins se teď dostal na váhu, kterou měl při olympiádě v Pekingu 2008. Tam získal dvě zlata, když ovládl týmovou stíhačku i stíhací závod jednotlivců. Do roka však musel shodit a na Tour, kde skončil čtvrtý (po diskvalifikaci Armstronga se dodatečně posunul na 3. místo), už vážil 72 kilo. „Byla to doba velkého hladovění,“ vzpomínal na věčný boj s váhou a shazování kil, aby byl lehčí a lepší v kopcích.

Neznamená to však, že by se světový rekordman v hodinovce nyní cpal, jak se mu zachce. „Na tu sílu, o které stíhačka je, potřebuje mít svalovou hmotu. Je to o krátkodobé silové vytrvalosti na výkon kolem čtyř minut,“ prozrazuje Josef Kratina, trenér mládeže Dukly Praha a spolukomentátor dráhové cyklistiky.

wiggo instagram k pibirani

„On dobře ví, že už asi nikdy nepojede přes žádný velký kopec. Všechno podřizuje dráze a úspěchu v Riu. Trénuje silově a ne, aby měl vytrvalost a váhu na kopce. Myslím, že přesně ví, co dělá a má věci pod kontrolou. V jídle se nemusí tolik hlídat, jako na silnici. A nabírá to svalstvo, které na silnici nepoužívá,“ tvrdí Kratina.

„Dráhaři nemusí svalovou hmotu úplně potlačovat. Když pominu sprintery, což je kapitola sama o sobě, tak ani stíhačku nemůžou jet úplné sušinky, protože už ten první kilometr je strašně silový výkon. A jet to celé pod čtyři minuty, to je fakt síla,“ dodává trenér mládeže Dukly.

Aktuální světový rekord má hodnotu 3:51,659 a zajeli ho Britové při olympiádě v Londýně 2012. „Myslím, že v Riu se bude rekord atakovat. V kuloárech se říká, že Australané nedávno jeli v mexickém Aguascalientes při tréninku pod 3:51, což je svěťák. Je to z celkem ověřených zdrojů, tak se máme na co těšit,“ říká Josef Kratina.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.