SuperCycling.cz

Wiggins s Cavendishem: králové Šestidenní v Gentu

21. 11. 2016, 15:54

Úřadující mistři světa v madisonu Bradley Wiggins s Markem Cavendishem vyhráli po heroickém výkonu prestižní Šestidenní v belgickém Gentu. Druzí skončili Belgičané Kenny De Ketele a Moreno De Pauw, třetí silničářská italsko-belgická dvojice 

wigkekavkkkkkk

Bylo to však veliké drama. Do závěrečného madisonu šli Britové z třetího místa, ale díky získanému kolu v samém závěru slavili prvenství.

Nejlepší tři týmy svedly neskutečnou bitvu, když dohromady osmkrát získaly kolo na soupeře. Vypadalo to, že si Belgičané už prvenství pohlídají, ale pět kol před koncem zaskočil všechny Wiggins. Nasadil k trháku, odjel, udělal kolo a Cavendish mohl chvilku po střídání zvedat ruce nad hlavu.

Nikdo totiž už neměl prostor pro odpověď a Britové brali plných 65 bodů. „Věděli jsme, že se s nimi nemůžeme měřit ve sprintech, protože byli hodně rychlí. Tak jsme prostě seděli, vsadili na riziko a udělali jsme to, co letos na mistrovství světa,“ přiznal Wiggins.

wiggo s javem nocv

„Je to strašně emocionální. Tohle je závod, o kterém jsem snil už jako dítě,“ řekl o klání na velodromu Kuipke Cavendish.

Ještě dojatější byl Wiggins, pro něhož je Belgie druhým domovem. V Gentu se narodil, jeho otcem byl bývalý australský profesionál Gary Wiggins. „Ve stejné kabince jako dnes jsem seděl se svým tátou v roce 1981. Vždycky jsem cítil, jako když jsem se zrovna na tomhle velodromu narodil. Je to pro mě druhý domov,“ líčil  Wiggins.

„Naposledy jsem tady závodil před devíti lety. Před třinácti lety jsem tu vyhrál s Gilmorem a před osmnácti lety jsem tu závodil poprvé, bylo mi devatenáct,“ vzpomínal Sir Wiggins.

„Vždycky je krásné tady vyhrát. Už dopředu jsem říkal, že Gent bude závodem, který chci při rozlučce jet. A že jsme tu vyhráli zrovna s Markem po všem, co jsme během posledních deseti let zažili, je nádherné,“ řekl Wiggins.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.