SuperCycling.cz

Wiggins s Cavendishem jedou na MS společně madison!

1. 3. 2016, 23:47

Od středy do neděle hostí Londýn mistrovství světa v dráhové cyklistice. V akci na velodromu Lee Valley VeloPark, kde se v roce 2012 bojovalo o olympijské medaile, bude i osm českých reprezentantů a řada hvězd silniční i dráhové cyklistiky včetně Britů Bradleyho Wigginse a Marka Cavendishe!

wigo-a-cav-madison

Mistři světa v bodovačce dvojic z roku 2008 plánují poprvé od zmíněného šampionátu společný comeback v madisonu na MS. Měl by to být jeden z vrcholů londýnského klání. „Bude nádherné je zase po letech vidět spolu,“ prohlásil technický ředitel reprezentace Velké Británie Shane Sutton.

Oba by měli startovat na olympiádě v Riu. Cavendish se proto na dráhu v této sezóně zaměřuje více, než kdy jindy, pro Wigginse už je absolutní prioritou a silnici má jen jako doplněk přípravy. Oba se letos potkali při etapovém závodě Kolem Kataru, který Cavendish vyhrál.

Kromě toho, že pojedou bodovačku dvojic, tak Cavendish startuje v omniu a Wiggins samozřejmě nebude chybět v britském stíhacím kvartetu.

medals londyn

Cavendish startoval na MS naposledy v Londýně 2009. Teď pro něj bude šampionát testem formy pro Rio. „Pokud nebudu schopen udělat výsledek na mistrovství světa, neudělám ho ani na olympiádě. Proto mi na téhle akci hodně záleží,“ prozradil Cavendish, který letos v lednu skončil v omniu čtvrtý na Světovém poháru v Hong Kongu.

„Medaile z olympiády je pro mě obrovským lákadlem. To je jedna z mála věcí, která mi chybí,“ prohlásil elitní sprinter týmu Dimension Data. „Sice jsem od Hong Kongu trávil všechen čas na silnici, ale cítím se dobře. Kdybych věděl, že nemám šanci na dobrý výsledek, tak na mistrovství světa nepojedu,“ dodal.

Závod v madisonu celý program MS v neděli večer zakončí.

Omnium pojedou spolu s Cavendishem i další skvělí silničáři. Mezi přihlášenými jsou Kolumbijec Fernando Gaviria (Etixx-Quick Step) i Ital Elia Viviani (Sky).

České ambice

Zatímco sprinteři myslí především na zisk potřebných bodů pro kvalifikaci do Ria, stíhači již mají jasno o tom, že do Brazílie nepojedou, ale v Londýně touží po medailích.

 „Před rokem jsme vyšli na světovém šampionátu ve Francii medailově naprázdno. Rádi bychom výsledek napravili,“ řekl šéftrenér českých dráhařů Svatopluk Buchta. Na nejlepší výsledek před rokem dosáhli Bláha s Hačeckým, kteří skončili v madisonu šestí.

Situace je pro české sprintery z pohledu kvalifikace na OH velmi příznivá. Adam Ptáčník se společně s Pavlem Kelemenem se budou snažit zůstat v devítce postupujících ve sprintu a mistr Evropy Kelemen bude navíc bojovat o udržení v devítce postupujících v keirinu.

Nominace reprezentace

Adam Ptáčník, Pavel Kelemen (oba sprint a keirin), Robin Wagner, Tomáš Bábek (oba 1 km s pevným startem), Martin Bláha (bodovací závod, madison), Vojtěch Hačecký (madison), Ondřej Vendolský (scratch), Jarmila Machačová (scratch, bodovací závod).

Přímé přenosy z MS v Londýně bude každý večer vysílat ČT Sport.

Oficiální web MS najdete ZDE, přímý link na program ZDE.

„V možnostech Kelemena je dostat se mezi osm nejlepších ve sprintu i v keirinu. Spoléháme na jeho kvality,“ dodal Buchta, který stejně nadějně vidí i šance Tomáše Bábka a Robina Wagnera v závodě na kilometr s pevným startem.

Vytrvalecká část výpravy bude spoléhat na ostřílené matadory s medailovými ambicemi a těmi není nikdo jiný, než Martin Bláha s Vojtěchem Hačeckým v madisonu. Nejzkušenějším cyklistou v české výpravě je právě osmatřicetiletý Bláha, který bude startovat už na patnáctém MS. V madisonu vybojoval dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.