SuperCycling.cz

Wiggins může jet i na příští olympiádu, říká jeho trenér

8. 12. 2016, 21:31

Majitel pěti zlatých olympijských medailí Bradley Wiggins má výkonnost na to, aby je i na olympiádu do Tokia v roce 2020, kdy mu bude 40 let. Uvedl to trenér britského týmu stíhačů a také osobní dráhový kouč Wigginse, Němec Heiko Salzwedel.

Salzwedel

wigoacavknkenekme

Wiggins letos v srpnu získal s britským kvartetem zlato ve stíhačce na olympiádě v Riu a od té doby jel dvě šestidenní: v Londýně byli s Cavendishem druzí a v Gentu zvítězili.

Čekalo se, že legenda britské cyklistiky po závodech ve svém belgickém rodišti oznámí definitivní konec kariéry, ale nechal si pootevřená vrátka. „Možná to nebyl můj poslední závod, pořád mám ještě dobré nohy,“ prohlásil bezprostředně po šestidenní v Gentu.

wihgo s doutem

Před pár dny zástupci britské cyklistické federace překvapili, když Wigginse zařadili do plánů dráhové reprezentace pro rok 2017. V podstatě se jedná o program na celý cyklus až k olympiádě v Tokiu 2020, kde má britská dráhová cyklistika medailově navázat na veleúspěšné vystoupení z Ria. Tam získala celkem dvanáct medailí, z toho šest zlatých.

„Vždycky tu pro něj bude místo,“ prohlásil trenér stíhačů Salzwedel. „Vím, že je v něm ještě spousta síly a energie a tenhle sport může ještě několik let dělat. Chci, aby si nechal otevřené dveře,“ dodal.

„Rozhodně bych ho neodepisoval ani směrem k další olympiádě. Proč by tam nemohl jet? Pro mě není věk žádný limit. Všechno je jen o výkonnosti. Vždycky bude vítán,“ uvedl německý trenér.

„Nepočítám s ním na mistrovství světa 2017, které je blízko, ale šampionát v roce 2018? Proč ne? Teď si užívá zasloužený klid. Chci dát Wiggovi čas, aby popřemýšlel o své budoucnosti, a pak se uvidí,“ řekl Salzwedel.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.