SuperCycling.cz

Wiggins doufá, že Campenaerts překoná jeho rekord

10. 12. 2018, 19:13

Bradley Wiggins bude rád, když se jeho stávající světový rekord v hodinovce podaří brzy překonat. A myslí si, že by to mohl dokázat Belgičan Victor Campenaerts, který se na hodinovku chystá v dubnu 2019 v Mexiku.

tenviktorr

Wiggins překonal světový rekord v červnu 2015 v Lee Valley VeloParku v Londýně a jeho stávající hodnota je 54,526 km. „Vidím ho na 55 kilometrech. Opravdu mu věřím,“ řekl Wiggins na adresu 27letého excelentního časovkáře z týmu Lotto Soudal.

„Je to opravdu dobrý závodník a myslím, že má na to hranici rekordu posunout. Bylo by to dobré i pro hodinovku jako takovou, aby se o ní zase mluvilo ve světě. Rekordy jsou od toho, aby se překonávaly,“ přiznal Wiggins.

wigoaviktor

Campenaerts je dvojnásobným mistrem Evropy v časovce, letos byl na MS v Innsbrucku ve své parádní disciplíně třetí za Dennisem a Dumoulinem. Už dříve vyhlásil, že by se o rekord v hodinovce rád pokusil v Mexiku a připravovat se chce s požehnáním týmu mj. v Namibii.

Od 7. června 2015, kdy Wiggins vytvořil nový světový rekord, se o jeho překonání pokoušelo hned šest borců. Ovšem nebyli to závodníci až tak zvučných jmen, takže jejich pokusy ani neprovázela přílišná medializace. I proto, že všechny byly neúspěšné.

Těch pokusů bylo celkem devět, přičemž někteří šli do akce vícekrát. Dán Martin Toft Madsen hned třikrát. Nejblíže k Wigginsovu výkonu byl dánský mistr světa v časovce kategorie U23 z letošního roku Mikkel Bjerg, který v Odense ujel 4. října za hodinu 53,730 km.  

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.