SuperCycling.cz

Wiggins bojoval jako lev, ale zlato získali Australané

3. 3. 2016, 23:06

Hvězda britského stíhacího kvarteta, Sir Bradley Wiggins, bojoval ve finále MS na domácí půdě jako lev. Předvedl fantastický výkon, ale Britové se nakonec ve stíhačce družstev museli sklonit před Australany, kteří slavili titul. Na domácí kvarteto zbylo stříbro, bronz brali Dánové.

wiggo-smutnej-ms-brit

Ve finále se utkaly dvě stíhačské velmoci. Do posledního místa vyprodaný Lee Valley VeloPark si samozřejmě přál britské zlato, ovšem realita byla jiná.

Ve finále dlouho vedli Australané, kteří nastoupili v sestavě Sam Welsford, Michael Hepburn, Callum Scotson a Miles Scotson. V jednu chvíli vedli o sedm desetin, ale domácí to měli dobře spočítané. Tým, v němž vedle Wigginse startovali Jon Dibben, Owain Doull a Ed Clancy, vsadil na závěr.

Když vlezl na špici Wiggins, dostal Brity do vedení i přesto, že poslední kilometr už jeli ve třech. Na velodromu, kde vloni vytvořil světový rekord v hodinovce, však Wiggins vysněné zlato nezískal. V závěru totiž chyboval Clancy, trojice se rozpadla a Australané vybojovali titul v čase 3:52,727.

britove jedou kvartet

„Ale nemusíme brečet. Máme opravdu silný tým. Nejsilnější, jaký jsem kdy zažil. Sice jsme prohráli, ale v Riu je další závod a věřím tomu, že tam se budeme radovat my,“ prohlásil nejsilnější z britského kvarteta Wiggins.

„Ano, Wiggo byl dnes nejsilnější, ale definitivní místo pro Rio nemá ještě nikdo. Musím však přiznat, že Bradley je hodně blízko,“ řekl Heiko Salzwedel, německý kouč britských stíhačů.

Machačová pátá!

Jarmila Machačová vybojovala výborné páté místo ve scratchi. Světová šampiónka z bodovacího závodu z roku 2013 zopakovala v této disciplíně své maximum z MS. Titul získala k radosti britských fanoušků domácí Laura Trottová.

Na kilometru s pevným startem se Tomáš Bábek a Robin Wagner seřadili na sedmé a osmé příčce. „Na těchto závodech před olympiádou nebyl nikdo špatný. Kdo na to neměl, v kiláku nestartoval. Sedmé místo na mistrovství světa je dobré. Chtěl jsem sice být v pětce, jenže vždycky mi chybí pár desetin, někdy tisícin,“ řekl Bábek.

Z výsledků MS

Muži - kilometr s pevným startem: 1. Eilers (Něm.) 1:00,042, 2. Bos (Niz.) 1:00,461, 3. Lafargue (Fr.) 1:01,581, ... 7. Bábek 1:01,962, 8. Wagner (oba ČR) 1:02,206.

Stíhací závod družstev - finále: Austrálie (Welsford, Hepburn, C. Scotson, M. Scotson) 3:52,727 - Británie (Dibben, Clancy, Doull, Wiggins) 3:53,856, o 3. místo: Dánsko 3:55,936 - Itálie 3:58,262.

Ženy - keirin: 1. Vogelová (Něm.), 2. Mearesová (Austr.), 3. Jamesová (Brit.).

Scratch: 1. Trottová (Brit.), 2. Wildová (Niz.), 3. Roordaová (Kan.), ... 5. Machačová (ČR).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.