SuperCycling.cz

Šťastný má titul, Kelemen se radoval jen chvíli

23. 8. 2018, 08:28

Junior Jakub Šťastný vybojoval zlatou medaili na mistrovství Evropy na dráze ve švýcarském Aigle, když ovládl kilometr s pevným startem!

sevcik1

Druhé zlato pro českou reprezentaci mohl přidat Petr Kelemen díky triumfu ve vylučovacím závodě, který je součástí olympijského omnia. Radost mu ale vydržela jen pár minut.

Cyklista Dukly Praha a mladší bratr olympionika Pavla Kelemena byl totiž několik minut po skončení závodu přeřazen z prvního na čtvrté místo kvůli porušení pravidel při spurtu.

Supertalent Šťastný z Dukly Brno navázal na úspěšný minulý týden, kdy na stejném velodromu získal kompletní medailovou sbírku na juniorském světovém šampionátu - zvítězil v keirinu, byl druhý na kilometru a vybojoval bronz ve sprintu.

sevcik2

Nyní v boji o evropské medaile dosáhl na kilometru času 1:02,837 a druhého Francouze Renvoise porazil zhruba o desetinu sekundy. Úspěch českých barev vyšperkoval Jiří Luxík pátým místem.

Mezi muži U23 byl Daniel Babor šestý ve scratchi, jen těsně unikla ve stejné kategorii medaile triu Jiří Fanta, Jiří Janošek a Martin Čechman v týmovém sprintu, když skončili čtvrtí. Stejné místo obsadila juniorka Petra Ševčíková ve vylučovacím závodu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.