SuperCycling.cz

Skvělá cyklistika na prostějovské Velké ceně ČSC

7. 5. 2018, 10:25

Dráhovou cyklistiku světové úrovně viděli návštěvníci na prostějovském velodromu v rámci Velké ceny Českého svazu cyklistiky, v níž hráli prim zahraniční závodníci.

drahapprost1

Vítězem pátečního omnia se stal Christos Volikakis. Návrat na místo činu vyšel řeckému závodníkovi na jedničku a navázal tak na loňské vítězství na prostějovském mítinku. Druhé a třetí místo obsadili ukrajinští reprezentanti Roman Gladysh a Maksym Vasyliev. Výborným výkonem v závěrečné bodovačce se na celkové čtvrté místo vyšvihl Wojciech Pszczolarski z domácího týmu PARDUS –TUFO Prostějov.

Ve scratchi žen zvítězila Nikol Plosaj z Polska, druhé místo obsadila Lucie Hochmann z Dukly Praha a třetí místo další polská závodnice Lucja Pietrzak. V bodovacím závodě žen zvítězila Anita Yvonne Stenberg z Norska, před polskými závodnicemi Justynou Kaczkowskou a Monikou Graczewskou.

drahaprost2

Vítězkami madisonu žen se staly Kaczkowska a Pietrzak, druhé místo obsadily Wiktoria Pikulik a Daria Pikulik z Polska, třetí místo dvojice Dukly Praha Lucie Hochmann a Jarmila Machačová. V ženském sprintu dominovala Olena Starikova z Ukrajiny před druhou Julitou Jagodzinskou, třetí místo obsadila další polská závodnice Urszula Loś, která s i v boji o třetí místo poradila se Sárou Kaňkovskou z Dukly Brno.

V atraktivním finále mužského keirinu vyhrák polský reprezentant Patryk Rajkowski před Martinem Čechmanem z Dukly Brno, třetí místo obsadil Krzystof Maksel z Polska.

V juniorském omniu se radoval z prvenství slovenský závodník Štefan Michalička, druhé místo obsadil Lukas Viehberger z Rakouska, třetí místo Mateusz Jakubasz z Polska. V těžké zahraniční konkurenci se velmi pěkným čtvrtým místem předvedl René Smékal z domácího PARDUS – TUFO Prostějov, což bylo také jediné umístění českého závodníka v první desítce.

drahaprost3

Sobotní program zahájily rozjížďky do bodovacího závodu i scratche, ve finálové jízdě scratche byl nejlepší Christos Volikakis, který zvítězil před svým bratrem Zaferisem Volikakisem, třetí místo obsadil Cesar Martingil z Portugalska. Hodně aktivní byli domácí závodníci PARDUS – TUFO Prostějov, ale v těžké konkurenci se nejlépe umístil na pátém místě Daniel Babor.

V bodovacím závodě parádním výkonem triumfoval Matteo Donega z Itálie, druhé místo obsadil Volodymyr Dzhus z Ukrajiny a třetí místo vybojoval domácí matador Wojciech Pszczolarski z PARDUS – TUFO Prostějov. Závěrečný madison byl v režii závodníků z Ukrajiny, kteří se v Prostějově po oba dny prezentovali vysokou výkonností i aktivitou, zcela po zásluze zvítězila dvojice Roman Gladysh – Vitaliy Hryniv, třetí místo vybojovala dvojice týmu Favorit racing Ondřej Vendolský – Denis Rugovac.

drahaprost4

Parádní souboje byly k vidění v mužském sprintu, ve kterém vyhrál Andriy Vynokurov. Pětatřicetiletý závodník z Ukrajiny si ve finále poradil s o generaci mladším Martinem Čechmanem z Dukly Brno, který stejně jako v pátečním keirinu vybojoval výborné druhé místo. Třetí místo obsadil Patryk Rajkowski z Polska. V keirinu žen na páteční vítězství ze sprintu navázala Olena Starikova z Ukrajiny, druhé místo obsadila Urszula Lós z Polska a velmi pěkné třetí místo obsadila Sára Kaňkovská z Dukly Brno.

V omniu žen nejstabilnější výkony předvedla vítězka páteční bodovačky Anita Yvone Stenberg z Norska, která si poradila se silnou konkurencí především polských závodnic, druhé místo obsadila Daria Pikulik a třetí místo Lucja Pietrzak.

Ve scratchi juniorů zvítězil Štefan Michalička ze Slovenska, druhé místo obsadil Jakub Bielak z Polska, třetí místo zůstalo zásluhou Reného Smékala v Prostějově. V bodovacím závodě byli závodníci prostějovského týmu ještě více vidět, zvítězil Mateusz Jakubasz z Polska, druhé místo bral Lukas Viehberger z Rakouska, ale třetí místo opět vybojoval domácí René Smékal, který se po oba dny prezentoval velice aktivně. Pěkné sedmé, potažmo osmé místo vybojovali další závodníci prostějovského týmu Tomáš Konečný a Lukáš Kolařík. V juniorském madisonu zvítězila rakouská dvojice Viehberger – Schmidbauer, druhé místo obsadila ukrajinská dvojice Ganzin – Kanaka, třetí místo Smékal – Müller z domácího týmu. 

drahaprost5

Veskrze pozitivně lze hodnotit teprve čtvrtý ročník prostějovského mítinku. Závody druhé kategorie UCI přilákaly do Prostějova peloton vskutku světové úrovně. Příjemné počasí a rostoucí zájem veřejnosti pak výsledný dojem jen podtrhly.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.