SuperCycling.cz

Skvělý Bábek! K bronzu přidal stříbro na kilometru!

16. 4. 2017, 16:33

Tomáš Bábek zakončil z českého pohledu fantastickým způsobem mistrovství světa v dráhové cyklistice v Hongkongu, když získal druhou medaili! Po bronzu z keirinu dosáhl na stříbro ze závodu na kilometr s pevným startem. Vyhrál Francois Pervis z Francie, který získal v této disciplíně již čtvrté zlato. 

ddkinson-hoprne

Bábek byl v kvalifikaci čtvrtý (1:01,159), ve finále svůj výkon o desetinu vylepšil a stal se historicky prvním českým medailistou v závodě na 1 km s pevným startem. Dosáhl na tisícinu shodného času jako další Francouz Quentin Lafargue. Oba závodníci tak dostali stříbro a bronz se neuděloval.

„Pocity jsou úžasné, jsem strašně rád. Vždycky jsem se díval jen zpovzdálí na bednu, kde stojí ti nejlepší, a říkal jsem si, jak by bylo krásné se tam postavit. Teď se mi to podařilo a hned dvakrát,“ radoval se Bábek.

 „Pro mě je dnešní výsledek satisfakcí za keirin, ve kterém jsem nebyl spokojený s bronzovou medailí. Dnes jsem strašně rád za stříbrnou medaili. Mrzí mě trochu, že to nestačilo až na duhový dres, ale zase mi to dává motivaci do budoucna,“ řekl ČTK Bábek.

ddkinson nadraye

 „Cítil jsem poměrně velký tlak, ale nechtěl jsem si jej připouštět. Šel jsem do závodů stejně jako do ostatních. Chtěl jsem mít čistou hlavu, nechat na dráze všechno a porvat se. Buď to vyjde, nebo ne. Držím se své teorie válečníka: když jdeš do bitvy, nevíš, zda vyhraješ. Ale uděláš vše, abys vyhrál,“ dodal Bábek.

Posledním Čechem, jenž během jediného světového šampionátu dosáhl na dva cenné kovy, byl před deseti lety Alois Kaňkovský, který se stal ve Španělsku mistrem světa v omniu a s Petrem Lazarem získal bronz v madisonu.

ddkinson zveda

Na Bábka nenavázali v madisonu Jiří Hochmann s Martinem Bláhou. Přes vysoké ambice se během 50 km dlouhého a náročného bodovacího závodu dvojic prosadili pouze jedinkrát v úvodu k bodovému zisku, na nejlepší ztratili dvě kola a dojeli až dvanáctí z 15 dvojic. Zlato vybojovali skvěle sehraní Francouzi Morgan Kneisky a Benjamin Thomas.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.