SuperCycling.cz

Dennis novým světovým rekordmanem v hodinovce: 52,491!

8. 2. 2015, 20:22

Novým světovým rekordmanem v hodinovce je 24letý Australan Rohan Dennis. Cyklista týmu BMC překonal stávající rekord Rakušana Brändleho přesně o 639 metrů. Na velodromu ve švýcarském Grenchenu ujel 52,491 kilometru.

jednicke-rekord-dennis

Stal se prvním závodníkem, který v nové éře disciplíny podle nových pravidel platících od loňska pokořil hranici 52 kilometrů. „Jsem šťastný, ale hodně to bolelo. Ani si to kvůli křečím ještě pořádně nedokážu užít,“ říkal krátce poté, co slezl z kola.

„Všechno šlo podle plánu. Zdá se, že to bylo snadné, ale věřte, že nebylo. Je to brutální disciplína,“ přiznal Dennis, jehož počínání sledoval přímo na velodromu i dnes už bývalý stájový kolega Cadel Evans, jenž před pár dny ukončil kariéru. Výstřelem z pistole pokus o rekord krajan odstartoval a po něm byl jedním z prvních gratulantů.

s evansem pred

S Cadelem Evansem před rekordním pokusem.

„Jsem hrozně unavený, ale neskutečně pyšný, že jsem to dokázal. Velký dík patří BMC. Celý ten poslední týden od Tour Down Under byl plný stresu, ale zvládli jsme to. Šel jsem do pokusu uvolněný, bez velkého tlaku,“ líčil novopečený rekordman.

„Měl jsem to dobře rozjeté, tempo bylo ideální. V závěru jsem se snažil to ještě vystupňovat. Když jsem pak věděl, že jsem rekord překonal, byla tam euforie,“ prozradil mistr světa ve stíhačce družstev z roku 2011.

Dennis snil o tom, že by zajel výkon začínající číslicí 53, ale i tak byl spokojen. První, kdo ho může překonat, bude Nizozemec Thomas Dekker. Pokus o rekord naplánoval na 25. února na velodrom v mexickém Aguascalientes v nadmořské výšce 1800 metrů. „Uvidíme, co předvede. Ale myslím, že největší šanci na překonání mého výkonu má Wiggins,“ odhadoval Dennis.

jede dennis

Stávající rekordman Matthias Brändle bral překonání svého rekordu v klidu. Věděl, že je to jen otázka času. „Jsem šťastný, že jsem byl schopen rekord nějakou dobu udržet. Mně hodinovka pomohla v publicitě, ve světovém pelotonu jsem trochu zviditelnil svoje jméno a věděl jsem, že dřív nebo později přijde někdo lepší,“ uvedl Brändle.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.