SuperCycling.cz

Prostějovští dráhaři válí na šestidenních v Londýně

26. 10. 2018, 15:24

Tři závodníci Pardus Tufo Prostějov dostali pozvánku na prestižní dráhové závody dvojic Six Day v Londýně. V úterý se tam společně představili Daniel Babor, Luděk Lichnovský a Wojciech Pszczolarski, který závody absolvuje se svým polským kolegou Danielem Staniszewskim. 

drahaprostlondon

Na základě loňských výsledků, které po celou sezónu prostějovští dráhaři předváděli, se podařilo Lichnovskému s Baborem získat smlouvu na pět podniků této dráhové show. Pro Pardus Tufo Prostějov je to historický úspěch, když se závodníci tohoto oddílu budou pravidelně ukazovat po boku největších hvězd světa.

Závodníci Prostějova navíc zahájili londýnské závody výborně. Hned na úvod obsadil třetí místo v madisonu Pszczolarski se Staniszewskim a třetí byl také v závodě za dernami, kde Lichnovský skončil pouze o příčku za ním. O velkou senzaci se pak postaral talentovaný Daniel Babor, když ovládl bodovačku.

„Do bodovačky jsem nastupoval s tím, že si věřím na vítězství. Je poměrně krátká a jsem tu nejrychlejší. Doufám, že se zadaří i v nějakém závodě dvojic,“ řekl ke svému úspěchu Dan Babor. 

Podobně úspěšný pak byl i druhý závodní den. Čtvrté místo v závodu za dernami obsadil tentokrát Babor, Lichnovský vybojoval skvělé druhé místo v bodovačce a stejně tak druhé místo obsadili Pszczolarski s Danielem Staniszewskim v madisonu.

I třetí den se prostějovští dočkali úspěchu, a to opět zásluhou Pszczolarskeho, když zvítězil v závodě za dernami a se svým kolegou obsadili druhé místo ve vylučovačce.

Závodníky tak čekají další tři dny dráhařských disciplín, jejich výkony můžete sledovat každý den živě na Eurosportu. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.