SuperCycling.cz

Prostějov uvidí dráhařský svátek

2. 5. 2018, 20:49

Už brzy se nadechne zrekonstruovaný prostějovský velodrom prvotřídními dráhovými závody. Doslova za dveřmi je totiž čtvrtý ročník Velké ceny Českého svazu cyklistiky/GP Czech cycling federation 2018.

nerstjov

Již tento pátek se prostějovská dráha naplní závodníky světové úrovně, ve vytrvalostních disciplínách jsou již nyní přihlášeni borci z Kanady, Irska, Itálie, Řecka, Polska či Ukrajiny, a nejde o žádná „béčková“ jména, jedná se o účastníky OH či MS, a nebudou chybět ani závodníci Dukly Praha a Favorit Racing.

Na své domovské dráze se budou chtít v co nejlepším světle předvést i závodníci týmu PARDUS - TUFO Prostějov. O co nejlepší výsledek se porvou dlouholeté opory Wojciech Pszczolarski a Luděk Lichnovský, a muži „prvoročáci“ Tomáš Bárta, Marek Dolníček a především Daniel Babor.

Velká konkurence bude i mezi sprintery, kde ve startovním poli nebude chybět opora Dukly Brno a prostějovský odchovanec Robin Wagner. Na programu budou i závody žen, a to jak ve vytrvalostních, tak ve sprinterských disciplínách.

Program doplní junioři, kteří tak budou mít dobrou příležitost porovnat se zahraniční konkurencí. Závodní program v pátek odstartuje ve 12 hodin, v sobotu pak již od 11 hodin. Závody budou pořádány za podpory Statutárního města Prostějov, Olomouckého kraje, Českého svazu cyklistiky a dalších partnerů prostějovské cyklistiky.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.