SuperCycling.cz

Motolský velodrom uvidí Mistrovství Planety

17. 12. 2015, 11:03

Poslední letošní cyklistické mistrovství České republiky se uskuteční už tento pátek na motolském velodromu v rámci akce „Mistrovství Planety 2015“.  

planeta

Hlavní večerní program odstartuje v 17.00 elitní družstvo žen Dukly Praha pokusem o vytvoření nového českého rekordu ve stíhačce na 4 km. Na ně navazují ve stejné disciplíně muži při finálových jízdách o tituly mistrů republiky ve stíhačce družstev.

Dalším bodem bude Velká cena Dukly Praha v atraktivních vylučovacích závodech, které postupně proběhnou ve všech věkových kategoriích, od nejmladších žáků po juniory. Poslední vylučovačku pojedou ženy, kde se mimo jiné představí i mistryně světa v bodovačce z roku 2013 Jarmila Machačová.

Celý večer vyvrcholí mistrovským bodovacím závodem mužů na 40km, ve kterém se o titul poperou například exmistři republiky v této disciplíně Martin Bláha a Vojtěch Hačecký, oba vicemistři světa v madisonu z roku 2014.

Mistr republiky bude dekorován na velodromu v ulici Nad Hliníkem v pražském Motole kolem deváté hodiny večer, po vyhlášení vítězů proběhne slosování tomboly o nevídané ceny včetně podepsaných dresů Toma Boonena či Jardy Kulhavého. Vstup je volný a bohaté občerstvení zajištěno.

V doprovodném programu si zazávodí nejmenší děti na odrážedlech, týmoví mechanici se utkají v dovednostní soutěži a budou představeni nejúspěšnější závodníci nejen dráhové cyklistiky.

ČT sport bude celý večer zaznamenávat do následného třicetiminutového sestřihu.

Mítink pokračuje v sobotu a v neděli mistrovstvím republiky handicapovaných sportovců a v omniu mládeže a žen.

Více informací ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.