SuperCycling.cz

Memoriál Otmara Malečka zářil ve velkém stylu

27. 8. 2017, 15:14

Prostějovský velodrom hostil v uplynulých dnech tradiční mezinárodní závody, 18. ročník Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka 2017.

malka1

Prostějovská Grand Prix ve čtvrtek odstartovala sprintem mužů. S výborným časem 10,331 postoupil Theo Bos. Legendární Nizozemec ukázal, že je stále velmi rychlý, nicméně v semifinále podlehl stále s lepšícímu Alexandru Dubčenkovi z Ruska, který zvítězil i ve finále, když v poměru 2:1 porazil Andrije Vynokurova z Ukrajiny. Theo Bos vítězstvím v poměru 2:0 nad Davidem Sojkou z Dukly Brno vybojoval třetí místo. 

Muži vytrvalci měli na programu omnium, a to bylo zcela v režii zahraničních závodníků,. V první desítce se z Čechl objevil pouze Denis Rugovac z Favorit Racing, který obsadil 9. místo. Lépe se dařilo „prostějovským polákům“, Adrian Teklinski obsadil 7. místo a Wojciech Pszczolarski 8. místo. Z vítězství se radoval Francesco Lamon z Itálie, který o jediný bod předčil reprezentačního kolegu Michele Scartezziniho.

malkail22

Zahraniční závodnice hrály prim i v závodech žen. Ve scratchi zvítězila Charlotte Beckerová z Německa před Annou Nahirnovou z Ukrajiny a Jevgeniou Augustiniasovou z z Ruska. V bodovacím závodě zvítězila Trine Schmidtová z Dánska, druhé místo připadlo Gudrun Stockové z Německa, třetí místo Jarmile Machačové z Dukly Praha.

Pátek – druhý závodní den

Jestliže se čtvrtek povedl, tak v pátek se prostějovský velodrom naplno rozzářil skvělými cyklistickými výkony, naservírovanými v té pravé atmosféře dráhových závodů. Zaplněné ochozy viděly výjimečně nabité startovní pole ženského omnia, kde ve scratchi, tempo závodu, eliminaci a bodovacím závodě hrály prim zahraniční závodnice.

Světovou extratřídu předvedly závodnice z Dánska. Velká favoritka – aktuální mistryně světa na silnici – Amalie Dideriksenová zvítězila s velkým přehledem před druhou Jevgenii Augustinasovou z Ruska, třetí místo na pódiu připadlo další dánské závodnici Trine Schmidtovou. Z českých závodnic se nejlépe umístila Jarmila Machačová z Dukly Praha.

V tým sprintu zvítězilo trio Dukly Brno ve složení Robin Wagner, Pavel Kelemen a David Sojka, které si v čase 55,850 poradilo z triem německých závodníků týmu Chemnitzer PSV Joachimem Eilersem, Ivanem Turkovem a Felixem Zschockem, třetí místo obsadilo druhé trio brněnské Dukly ve složení Jiří Fanta, Jiří Janošek a Martin Čechman.

Tým sprint byl takovou ochutnávkou před hlavním menu, které sprinteři naservírovali v podobě keirinu. Rozjížďky, opravy, semifinále, postupně vygradovaly až do velkého finále.

malkailustr

A v něm velcí favorité Theo Bos z Nizozemska, Aleksandr Dubčenko z Ruska, dvojnásobný vítěz prostějovského keirinu Andrij Vynokurov, a trio závodníků Dukly Brno Pavel Kelemen, David Sojka a Martin Čechman. V krásné jízdě zvítězil Bos před dvojicí závodníků Dukly Brno Čechmanem a Kelemenem.

Bodovací závod, scratch a madison čekal na dráhové vytrvalce. V bodovacím závodě se na nic nečekalo, od startu za to borci vzali a začaly se nadělovat rundy.

V napínavém závodě se rozhodovalo až v samém závěru, když vítězství pro sebe urval Jan Willem van Schip, který zvítězil před druhým Szymonem Krawczykem z Polska a třetím Michele Scartezzinim z Itálie. Na hvězdu domácího týmu SKC TUFO Prostějov Wojciecha Pszczolarskiho zbylo „až“ páté místo, byť polský matador bojoval statečně a dlouho to vypadalo, že bude alespoň třetí.

Domácí žlutomodrá ekipa se pokusila o reparát ve scratchi, vše bylo vsazeno na jednu kartu, na aktuálního mistra světa této disciplíny Adriana Teklinského. Prostějováci tvrdě pracovali, tvořili závod, jelo se takové tempo, že o úniky se prakticky nikdo nepokoušel. V závěru opět nastoupil Nizozemec van Schip a ve strhujícím finiši přespurtoval druhého Maximiliana Beyera z Německa a třetího Adriana Teklinského.

malkabododvojicc

Třešničkou na dortu cyklistického večera byl tradiční madison – Memoriál Otmara Malečka. Rundu se podařilo dát jen rakouské dvojici Stefan Mastaller - Stefan Matzner a dvojici Dukly Praha Jiří Hochmann – Jan Kraus. Skvělým finišem o svém vítězství rozhodla rakouská dvojice, která o pouhé dva body porazila dvojici pražskou dvojici.

Tvář ředitele závodu Michala Mráčka zářila úsměvem a pocitem oddechu. „Další ročník je za námi, jako vždy to bylo vyčerpávající, ale pro tak krásné závody to za to stojí. Myslím, že diváci se bavili, atmosféra byla vynikající a takové sportovní výkony jako letos, tak to tu snad ještě nebylo. Je potřeba poděkovat všem, kdo přiložil ruku k dílu při organizaci, je to velká oběť a bez ní by to nešlo. Díky za podporu patří samozřejmě i Statutárnímu městu Prostějov a Olomouckému kraji a všem partnerům dalším závodu,“ řekl Michal Mráček. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.