SuperCycling.cz

Memoriál Otmara Malečka přilákal hvězdy

27. 8. 2018, 15:19

Prostějovský velodrom uvidí od pátku do neděle dráhové galapředstavení. Koná se totiž již 19. ročník závodů kategorie UCI Class I. Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka.

mall12

Že fanouškům dráhové cyklistiky bude naservírována podívaná světové úrovně, poodkryli na tiskové konferenci pořadatelé závodů z oddílů SKC Prostějov z.s. a Ricardo Racing Team.

Startovní listina je stále otevřená, neboť v minulých týdnech probíhalo ME kategorie ELITE, navazovalo MS juniorů a následně ME juniorů a U23.

Jistá je účast početné výpravy závodníků z Austrálie, a to v kategoriích muži vytrvalci, sprinteři i ženy. Silný tým dorazí z Ruska, a to včetně možná největší hvězdy ruské dráhové cyklistiky posledních let Viktora Manakova, který v Prostějově zvítězil v roce 2015. ¨

Z Portugalska dorazí bratrská dvojice Rui a Ivo Oliveira. Fanoušci se mohou těšit na známé tváře minulých ročníků, nebudou chybět závodníci z Rakouska, Polska, Ukrajiny, včetně populárního sprintera Andreje Vinokurova.

V tom nejlepším světle se budou chtít domácímu publiku předvést závodníci domácího týmu PARDUS – TUFO Prostějov. Wojciech Pszczolarski, novopečený mistr Evropy v bodovacím závodě, by toužil po vavřínech i na domácím oválu. Z domácích závodníků nebudou chybět ani další aspiranti na pódium, tedy především Luděk Lichnovský a Daniel Babor.

Novinkou bude změna harmonogramu závodů, kdy na místo formátu čtvrtek/pátek pořadatelé rozloží závody do pátku a soboty. V pátek se odjedou především omnia mužů i žen a také sprint. V sobotu se sprinteři utkají v atraktivním keirinu, nebudou chybět tradiční disciplíny scratch a bodovací závod, program vyvrcholí závěrečným madisonem.

Výtěžek z dobrovolného vstupného a tomboly bude věnován oddělení onkologie FN Olomouc.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.