SuperCycling.cz

Memoriál O. Malečka nabídne skvělou podívanou

18. 8. 2016, 06:50

Týden před startem sedmnáctého ročníku Grand Prix Prostějov – Memoriálu Otmara Malečka (25.- 26. srpna 2016) proběhla na prostějovském velodromu tisková konference, na níž organizátoři blíže představili letošní ročník.

k-maleckoj-plakat

Ředitel závodu Michal Mráček přiblížil program závodů. Omnium bude vynecháno především z důvodu právě probíhající olympiády v Riu, navíc jeho vynecháním vznikl časový prostor navrátit do programu závodu atraktivní disciplíny scratch, eliminaci, bodovací závod a madison, a to jak pro muže kategorie ELITE, tak pro ženy.

Fanoušci se mohou těšit na řadu hvězd. Svou účast na prostějovském mítinku již dlouho dopředu potvrdili Italové, včetně dvojnásobného vítěze Alexe Butazzoniho, ale také Liama Bertazza a Francesca Lamona, kteří startovali ve stíhacím družstvu Itálie na OH v Riu.

jest k melckov

Velkými favority do madisonu budou mj. rakouští matadoři Andreas Graf a Andreas Müller, pro dobrý výsledek jistě přijede maďarská dvojice Sándor Szálontay a Viktor Filutás, tradičně silní budou i Poláci.

„Bohužel prozatím to vypadá, že jedna z hvězd domácího týmu SKC TUFO Prostějov Wojciech Pszczolarski v důsledku zlomeniny klíční kosti nebude startovat v madisonu. Pokud by vše klaplo, tak by snad mohl objevit v bodovacím závodě a scratchi,“ prozradil Michal Mráček.

k maleckoj 1

Alois Kaňkovský se na prostějovský ovál vrátí po roční odmlce, aby společně s týmovým parťákem Vojtěchem Hačeckým (oba Whirlpool-Author) navázal na svou vítěznou sérii z let minulých (již neuvěřitelných sedm vítězství).

Luděk Lichnovský se domácímu publiku předvede ve vytrvalostních disciplínách, největší šanci vidí v bodovacím závodě jednotlivců a v madisonu, kde bude startovat s Adrianem Teklinskim.

Ve sprinterských disciplínách by se na čelní pozice chtěli vrátit sprinteři Dukly Brno, nebudou to však mít jednoduché, především polští sprinteři budou více jak zdatnými soupeři.

k maleckoj 2

Z dosud přihlášených žen stojí za zmínku především Jevgenia Romaňjutová z Ruska, která v loňském roce v Prostějově zvítězila v omniu. Premiéru v Prostějově bude mít Norsko, a to zásluhou Anite Yvonne Stenbergové, z Finska dorazí Sara Ferraraová.

Silnou ekipu žen v čele s Jarmilou Machačovou a Lucií Hochmann přiveze Dukla Praha. V dresu Dukly Praha přicestuje i legenda cyklistiky Jiří Ježek, mnohonásobný paralympijský vítěz, který se přihlásil do scratche a bodovacího závodu. 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.