SuperCycling.cz

Brändle to dokázal, má rekord v hodinovce

30. 10. 2014, 20:33

Rakušan Matthias Brändle je novým světovým rekordmanem v hodinovce. Na velodromu v sídle UCI ve švýcarském Aigle dosáhl výkonu 51,850 km a překonal dosavadní maximum Němce Jense Voigta, který 18. září na dráze ve švýcarském Grenchenu za hodinu ujel 51,110 kilometru.

Nový světový rekordman v hodinovce Matthias Brändle.

Nový světový rekordman v hodinovce Matthias Brändle.

Čtyřiadvacetiletý Brändle, který na dráze nemá prakticky žádnou minulost a na silnici patří mezi průměr, rozjel hodinovku hodně rychle a na Voigta získával. „Po třiceti minutách jsem začal doufat, že by se to mohlo podařit, ale zrovna v polovině jsem dost trpěl. Hodně to bolelo. Do konce bylo ještě dost daleko, ale pak jsem znovu našel svůj rytmus,“ řekl nový rekordman.

brandl 2 hotov

Závodník švýcarské stáje IAM, který letos vyhrál dvě etapy Kolem Británie, hodně těžil ze svých schopností velmi dobrého časovkáře. „Je to vlastně jedna dlouhá časovka. Jel jsem dlouho na svém limitu, bylo to strašně těžké. Ten výkon je skvělý. Děkuji všem, kteří mě přišli podpořit,“ prohlásil rakouský rekordman krátce poté, co slezl ze svého speciálu značky Scott.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.