SuperCycling.cz

Legendární Theo Bos na Memoriál Otmara Malečka!

17. 8. 2017, 20:49

Hvězdné obsazení bude mít letošní ročník dráhového závodu Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka, který se na prostějovském velodromu koná 24. - 25. srpna.

malecccc

Stejně jako v letech minulých se pořadatelům ze spolků Ricardo racing team a SKC Prostějov z.s. podařilo mítinku zajistit punc kategorie UCI Class I. a zároveň přilákat dráhaře světové úrovně.

Z těch opravdu velkých hvězd nelze vynechat Thea Bose, nizozemskou legendu. Někdejší mistr světa ve všech sprinterských disciplínách, vyjma team sprintu, závodil poslední léta na silnici, ale teď se vrací na dráhu.

Ve sprintu se dále představí Joachim Eilers z Německa, Nikita Šuršin z Ruska, domácí závodníci Dukly Brno, včetně po zranění se vracejícího Robina Wagnera, v keirinu bude již o třetí vítězství v řadě bude usilovat ukrajinský fenomén Andrej Vynokurov.

tiskoukkkkk

Kvalita startovního pole vytrvalců je snad ještě vyšší. Z Německa dorazí vynikající Nico Hesslich, syn legendárního Lutze Hesslicha, z Rakouska Andreas Graaf a Andreas Müller, dále výborní Ukrajinci Vitalij Griniv a Roman Gladyš, tradičně silná ekipa přijede z Itálie v čele trojnásobným vítězem Memoriálu Otmara Malečka Alexem Buttazzonim.

V silné sestavě bude startovat Dukla Praha, Martin Bláha s Jiřím Hochamannem už znají ten pocit vítězství na prostějovské dráze. Vysoké ambice budou mít i závodníci domácích barev, Luděk Lichnovský a Martin Spudil, o kvalitách polských matadorů v prostějovském dresu Wojciechovi Pszczolarském a Adrianu Teklinském snad není třeba hovořit.

psolarskej

Wojciech Pszczolarski

Startovní pole žen bude neméně atraktivní. Závodnicím Dukly Praha v čele s Jarmilou Machačovou a Lucii Hochmann vytvoří konkurenci světové úrovně Amalia Dideriksenová z Dánska, Leire Olaverriaová ze Španělska, Alžběta Pavlendová ze Slovenska a další. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.