SuperCycling.cz

Kelemen v keirinu nepostoupil, Machačová ve scratchi pátá

2. 3. 2018, 06:40

Pavel Kelemen nepostoupil na mistrovství světa dráhařů v nizozemském Apeldoornu v keirinu do semifinále a obsadil dělené 13. místo. Zatím nejlepším českým výsledkem je výborná 5. příčka Jarmily Machačové ve scratchi.

kelyyy

Kelemenovi postup pokaždé unikl jen velmi těsně. V prvním kole dojel na druhém místě se ztrátou 27 tisícin za vítězem své jízdy, v opravách byl rovněž druhý s odstupem 34 tisícin. Z každé jízdy se přitom do semifinále kvalifikoval pouze vítěz.

„Přímo přede mnou ho v první jízdě zavřel Brit Carlin a zatlačil ho na chodník. Musel se znovu rozjíždět, což mu v cíli chybělo,“ uvedl trenér českých sprinterů Petr Klimeš. Podobný průběh měla i Kelemenova opravná jízda, kdy jej vytlačil Španěl Peralta. Česká výprava požádala v obou případech o přezkoumání, ale změnu verdiktu nepřinesl ani videorozhodčí.

 „Takový je keirin. Mám slušnou formu, cítil jsem se v pohodě, bohužel to výsledkově nedopadlo podle představ. Dívám se dopředu, chtěl bych uspět v kvalifikaci na olympijské hry,“ řekl Kelemen, jenž byl vloni na MS v keirinu pátý a v roce 2015 se stal mistrem Evropy.

V opravných jízdách byl vyřazen i další český reprezentant David Sojka, majitel loňského bronzu Tomáš Bábek nestartoval kvůli zlomenině klíční kosti z Šestidenních v Brémách. Zlato z keirinu bral nakonec Kolumbijec Fabian Puerta.

Machačová vybojovala hned v úvodní den šampionátu pátou příčku ve scratchi a zopakovala své umístění z Londýna 2016. „Je to loterie. Bylo to hlavně o výkonnosti. Až do konce jsem zachovala chladnou hlavu a zbyly mi i síly na závěr,“ uvedla pro web Českého svazu cyklistiky dráhařka Dukly Praha, která se v polovině závodu pokusila o únik, ale bohužel ho nedotáhla do zdárného konce.

machacapeldoorn

Velmi slušné sedmé místo si pak vyjeli muži v týmovém sprintu. Trio Pavel Kelemen, Martin Čechman a Robin Wagner si v kvalifikaci časem 44,410 vyjelo devátou příčku, ale po diskvalifikaci Poláků se posunula do prvního kola.

V něm dlouho čekali na svou jízdu, protože Japonci dvakrát ulili start a to samé pak udělali v souboji s českým týmem pozdější vítězové z Nizozemska.

„Člověk musí být hrozně koncentrovaný. Je to fakt brnkačka na nervy,“ řekl Čechman. „Vzhledem k tomu, že na olympiádu pojede osm týmových sprintů, každé nakouknutí do osmičky je cenné,“ přiznal reprezentační trenér Petr Klimeš.

Zlato v týmovém sprintu brali Nizozemci, mezi ženami Němky. Ve finále stíhacího závodu družstev zvítězili Britové téměř o dvě vteřiny nad Dánskem, stíhačku žen ovládly Američanky. Mistrem světa ve scratchi se stal Bělorus Jevgenij Koroljuk, Jiří Hochmann závod nedokončil.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.