SuperCycling.cz

Voigt se v hodinovce dostal přes 50 kilometrů a má rekord

19. 9. 2014, 08:25

Den po svých 43. narozeninách se německý cyklista Jen Voigt stal novým světovým rekordmanem v hodinovce. Na dráze ve švýcarském Grenchenu ujel za hodinu 51,110 kilometru.

Jens Voigt to dokázal.

Jens Voigt to dokázal.

Překonal tak rekord Ondřeje Sosenky, který ujel v roce 2005 v Moskvě na klasickém kole 49,700 km. UCI ovšem letos změnila pravidla, takže Voigt mohl jet na stíhačském speciálu. „Mezi těmi koly je strašný rozdíl, je to pomalu jiná disciplína,“ tvrdil Sosenka v rozhovoru pro Supercycling. „Proto mě vůbec nepřekvapilo, že Voigt ten rekord překonal,“ dodal.

voigt rekord prekonany 1

Voigt zářil štěstím, lepší tečku na závěr bohaté kariéry si nemohl přát. „Asi jsem to trošku přepálil na začátku, ale pak jsem se snažil jet víc rovnoměrně. Po deseti minutách jsem si říkal, jak je to snadné. Ale posledních deset minut už bylo hodně o morálce,“ přiznal nový rekordman.

„Je to krásný pocit. Myslím, že jsem měl celou tu hodinu nějak pod kontrolou. Cítil jsem, že mám dobrou rychlost a byl jsem schopen držet tempo. Když byl konec, cítil jsem euforii,“ líčil Voigt. „Mám toho docela dost a jsem šťastný, že v příštích dnech nebudu muset sedět na sedle. Zadek mě bolí strašně,“ dodal s úsměvem.

voigt prekonani rekord 3

Štěstím zářil i šéf UCI Brian Cookson, který si stojí za tím, že Mezinárodní cyklistická unie rozhodla v souvislosti se změnou pravidel správně. „Dopadlo to přesně, jak jsme doufali. „Posunuli jsme hodinovku do nové éry. Bylo nesmyslné pokračovat podle starých pravidel, potřebovali jsme povolit novější technologie, abychom znovu objevili kouzlo této disciplíny. Bylo to krásné. Gratuluji Voigtovi i celému týmu Trek Factory Racing,“ prohlásil první muž světové cyklistiky.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.