SuperCycling.cz

Voigt jde do akce, chce překonat Sosenkův rekord

18. 9. 2014, 12:16

Německý cyklista Jens Voigt chce dnes večer na velodromu ve švýcarském Grenchenu udělat krásnou tečku za svou bohatou kariérou. Nepůjde o žádnou rozlučkovou exhibici s máváním fanouškům, ale rád by den po svých 43. narozeninách překonal světový rekord v hodinovce. Jeho snažení vysílá živě Eurosport.

Jens Voigt.

Jens Voigt.

Voigt se vstříc hodinové bolesti vydá na stíhačském speciálu od firmy Trek, což umožňuje změna pravidel. Ještě donedávna se hodinovka musela jezdit na klasickém kole a stále platným světovým rekordmanem je na něm Čech Ondřej Sosenka.

Na velodromu v Krylatském v Moskvě ujel v červenci 2005 za hodinu 49,700 km. „Nepochybuji o tom, že Voigt můj rekord překoná. Mezi těmi koly je obrovský rozdíl,“ řekl Sosenka ve středečním rozhovoru pro Supercycling.

voigt hodinovka 2

Samotný Voigt se na překonání rekordu svědomitě chystal. „Je to pro mě velká výzva,“ přiznal. Na rámu svého speciálu má řadu „motivačních citátů“ včetně jeho oblíbeného „Shut up legs“, „Jens Voigt can beat 1 hour record in under 60 minutes“, nebo vulgárnějšího „I am mother fucking Jens Voigt“... A taky třeba to, že má dost času, aby dojel i na Měsíc a zpátky :-)

Celé je to v první řadě skvělý marketingový tah od firmy Trek a show pro lidi. Protože Voigt je skvělý cyklista, ale i showman, kterého zbožňují milovníci cyklistiky po celém světě. „Chtěl bych jim dát na závěr speciální dárek,“ řekl k ambicím na překonání rekordu.

citaty voigt

„Hodinovka v minulých letech moc populární nebyla, ale myslím, že stanovím nějakou hranici pro všechny a další pokusy budou následovat. Závodil jsem s Boardmanem, Indurainem i Sosenkou,“ zmínil Voigt rekordmany. „Závodím s Cancellarou a jeho generací. Pokud to dokážu, nacpu se někam mezi tato jména. A jednou o tom budu vyprávět vnoučatům,“ přiznal.

„A pro to jinak dělám? A proč ne?,“ dodal s humorem sobě vlastním borec, který má na kontě 17 účastí na Tour de France a je rekordmanem. O tento primát se dělí s Australanem O´Gradym a Američanem Hincapiem.

hodinovka 4

Partnerem Jense Voigta při jeho pokusu o překonání světového rekordu je i Eurosport. Celý dnešní den věnuje cyklistice, což je obdivuhodný počin!

Eurosport bude mít přímo na velodromu on-site studio, přímý přenos pokusu o světový rekord začne v 18.30. Diváci nejprve uslyší množství zajímavých rozhovorů s atraktivními hosty a poslední aktuality před startem. Eurosport bude živě přenášet celý Voigtův pokus o světový rekord a ihned po dojezdu i bezprostřední emoce a první dojmy Jense Voigta.

Bližší informace včetně programu najdete ZDE:

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.