SuperCycling.cz

Bobridge byl na pokraji smrti, ale rekord nepřekonal

31. 1. 2015, 13:56

Australan Jack Bobridge nepřekonal světový rekord v hodinovce a jeho držitelem tak dál zůstává Rakušan Matthias Brändle (51,852 km). Na dráze v Melbourne předvedl pětadvacetiletý silničář i dráhař výkon 51,300.

bobridge-neuspl

„Připadám si jak na pokraji smrti,“ řekl chvíli po svém neúspěšném pokusu Bobridge. „Mrzí mě, že to nevyšlo, byla to neskutečná dřina. Všem strašně moc děkuju za podporu, byli jste úžasní,“ dodal.

Bobridge je pětinásobným mistrem světa na dráze. Čtyři tituly má ze stíhačky družstev (z toho dva juniorské), v roce 2011 získal i zlato ve stíhacím závodě jednotlivců. Na olympiádě v roce 2012 byl členem australského stříbrného kvarteta.

Bobridge jel v rámci přípravy australské mistráky na silnici (3. v časovce, 6. v závodě s hromadným startem) i etapák Tour Down Under, kde vyhrál jednu etapu a dres nejlepšího vrchaře. Celkově skončil v sedmé desítce.

bobridge na draze

Pár dní po něm šel na hodinovku. „Dnes večer vezmu svoje tělo do míst, kde ještě nikdy nebylo,“ psal na Twitter před pokusem a dobře věděl, že ho čeká hodinové utrpení. „Budu potřebovat podporu každého z vás, abych to dokázal,“ doplnil ještě.

Nakonec neuspěl, což je docela překvapení. Čekalo se, že až na hodinovku vletí zkušení dráhaři, výkon Brändleho snadno překonají. Bobridge, světový rekordman ve stíhačce jednotlivců, to nedokázal, další šanci bude mít 8. února jeho krajan Rohan Dennis, který pojede ve švýcarském Grenchenu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.