SuperCycling.cz

Hačecký vybojoval šesté místo ve scratchi

2. 3. 2016, 23:16

Vojtěch Hačecký obsadil na úvod mistrovství světa v dráhové cyklistice na olympijském velodromu v Londýně po velmi dobrém výkonu šesté místo ve scratchi. Titul získal Španěl Sebastian Mora. 

haeckej

Hačecký měl v Londýně původně startovat pouze v madisonu ve dvojici s Martinem Bláhou, až v předvečer startu zaskočil za původně nominovaného Ondřeje Vendolského. A při své premiéře na MS v této disciplíně si vedl nad očekávání.

A to ještě v den závodu řešil problém, když v hotelu, kde bydlí česká reprezentace, vyhlásili planý požární poplach a nějakou dobu musel s ostatními místo plánovaného odpočinku čekat venku, než se všichni mohli vrátit zpět.

„Šel jsem do závodu s defenzivní taktikou. Scratch jsem jel na mistrovství světa poprvé. Nevěděl jsem, jak se bude závod vyvíjet. Čekal jsem, že se pojede rychle, a snažil se v první půli co nejvíc pošetřit. Doplatil jsem na to,“ řekl ČTK Hačecký.

Zisk okruhu si připsal vždy až ve druhé skupině. „Přijel jsem posekaný do balíku a první skupina odjížděla znovu. V závěru mi bohužel došly síly. Byl jsem rád, že jsme udělali rundu navíc. Jak jsme však přijeli do balíku, zastavily se mi nohy. Už jsem neměl na to, abych spurtoval o medaili. Ale většina favoritů skončila za mnou, proto mohu být spokojený,“ popsal Hačecký, který porazil i obhájce titulu Lisse z Německa.

V týmovém sprintu triumfovala mezi muži trojice z Nového Zélandu (Ethan Mitchell, Sam Webster a Eddie Dawkins), ženské finále sice na dráze vyhrály Číňanky Kung Ťin-ťie a Čung Tchien-š, ovšem po podání protestu kvůli porušení pravidel čínské dvojice se radovaly Rusky Darja Šmelevová, Anastasia Vojnovová. Stíhačku žen ovládla Australanka Rebecca Wiasaková.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.