SuperCycling.cz

GP ČSC ovládli Pszczolarski a Teklinski

6. 5. 2016, 10:27

Dvojice polských internacionálů v barvách pořadatelského týmu SKC TUFO Prostějov Wojciech Pszczolarski a Adrian Teklinski se stala hvězdami Grand Prix ČSC, když společně zvítězili v madisonu, Pszczolarski nenašel přemožitele v bodovacím závodě, ve scratchi obsdil třetí místo a Teklinski sbírku doplnil druhým místem v eliminaci.

gp-csc-jedn

Po dva dny se na prostějovském velodromu bojovalo o body do rankingu UCI. Na druhý ročník GP ČSC do Prostějova zavítali závodníci osmi zemí, výborní sprinteři i vytrvalci z Polska, nadějný mladý sprinter z Litvy, výprava z Běloruska, ale třeba také zajímavý závodník z USA Zachary Kovalcik.

Ti, kdo se nenechali odradit chladným a větrným počasím, viděli atraktivní a napínavou cyklistickou podívanou. Sprint opanovali Poláci, když zvítězil Damian Zielinski před reprezentačním kolegou Kamilem Kuczynskim a třetím Vasilijusem Lendelem z Litvy.

gp csc dvuu

Ve finále keirinu si Krzysztof Maksel poradil s reprezentanty Dukly Brno Pavlem Kelemenem a Robinem Wagnerem.

V týmovém sprintu byly nejrychlejší týmy Polska, v boji o třetí místo pak tým Dukly Brno podlehl Běloruskému reprezentačnímu výběru.

Scratch i bodovací závod žen ovládly závodnice z Polska, v obou závodech zvítězila Justyna Kaczkowska, ve vylučovacím závodě se pak nejlépe dařilo Lucii Hochmann z Dukly Praha, která vyhrála před Editou Jasinskou z Polska a Alžbětou Pavlendovou ze Slovenska.

V mužské eliminaci triumfoval polský reprezentant Daniel Staniszewski, před polským internacionálem v barvách SKC TUFO Prostějov Adrianem Teklinskim a třetím Krisztiánem Lovassym z Maďarska.

gp csc trojke

Po velmi napínavém průběhu bodovacího závodu se z vítězství radoval další z prostějovských Poláků, tentokrát Wojciech Pszczolarski, který nasbíral jen o jeden bod více než druhý Michal Rzeznicki z Polska, třetí místo obsadil Jan Kraus z Dukly Praha.

Ve scratchi se mladý polský reprezentant Rzeznicki již mohl radovat, když zvítězil před zkušeným matadorem Dukly Praha Martinem Bláhou a třetím prostějovským Wojciechem Pszczolarskim.

Oba závodní dny vyvrcholily v napínavém madisonu, ve kterém po zisku rundy zvítězila prostějovská dvojice Teklinski-Pszczolarski, druhé místo obsadila polská dvojice Rzeznicki-Staniszewki, třetí místo pak dvojice Kraus-Hochmann (Dukla Praha-Nelejvnejsi pneu).

gp prost ct

Pořadatelé z Prostějov – C 1885 spol. s r.o. mohou být s letošním ročníkem tohoto „mladého“ závodu spokojeni, kvalitní startovní pole poskládané ze závodníků z celkově osmi zemí, napínavé souboje sprinterů i vytrvalců, pouze mohlo závodům přát lepší počasí. Poděkování pořadatelů patří všem partnerům závodu, především pak Statutárnímu městu Prostějovu a Olomouckému kraji.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.