SuperCycling.cz

Další na řadě: Rohan Dennis. Láká ho hranice 53 kilometrů

7. 2. 2015, 10:37

Dva týdny poté, co vyhrál úvodní WorldTour závod sezóny, etapák Tour Down Under, jde Australan Rohan Dennis z BMC do akce na dráze. Ve švýcarském Grenchenu v neděli zkusí překonat rekord v hodinovce, který zatím drží Rakušan Matthias Brändle a má hodnotu 51,852 km.

Rohan Dennis před velodromem v Grenchenu.

Rohan Dennis před velodromem v Grenchenu.

Čekalo se, že rekord překoná už Jack Bobridge, ale minulý týden jel v Mebourne „jen“ 51,300. Teď to zkusí Dennis, který na olympiádě v Londýně 2012 pomohl australskému kvartetu ke stříbru ve stíhačce družstev. „Když se podívám na své zkušenosti z dráhy a čísla, tak vím, že je to na dosah,“ uvedl Dennis.

Před nedávnem se nechal dokonce slyšet, že ho láká hranice 53 kilometrů. „Mám v hlavě nějaká čísla. Budu šťastný za 52,5, ale nejradši bych byl za výkon začínající číslem 53,“ přiznal s tím, že by takovým výkonem mohl dostat pod tlak Wigginse, který vyhlásil pokus na červen. Hovořilo se o Mallorce, teď se spekuluje, že pojede v Londýně.

dennis v akci hodin

„Kdybych dokázal jet přes 53, Wiggins by to překonat nemusel, ale jsou to jen teorie. Pokud rekord překonám, tak to bude pouze nějaká hranice pro ostatní, kteří to zkusí po mně,“ řekl Dennis.

Dalším, kdo v nejbližší době zkusí hodinovku, je 30letý Nizozemec Thomas Dekker. Pokus o rekord naplánoval na 25. února na velodrom v mexickém Aguascalientes v nadmořské výšce 1800 m. „Každý, kdo do toho jde, má můj obrovský respekt, protože je to brutální disciplína. Rohan Dennis je můj týmový kolega z loňského roku a má všechny předpoklady, aby rekord překonal. Podle mě je nyní v životní formě. Sám jsem zvědav, co dokáže,“ prohlásil Dekker.

Pokus Rohana Dennise můžete sledovat živě od 14 hodin na tomto odkazu:

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.