SuperCycling.cz

Campenaerts jde v Mexiku do akce. Chce Wigginsův rekord

16. 4. 2019, 09:15

Victor Campenaerts, Belgičan ze stáje Lotto Soudal, se dnes v mexickém Aguascalientes pokusí překonat světový rekord v hodinovce, který má hodnotu 54,526 km a jeho držitelem není nikdo jiný, než Sir Bradley Wiggins. Svůj rekordní pokus absolvoval v červnu 2015 v Londýně a teď ho chce pokořit 27letý excelentní belgický časovkář.

viktor-hodina

„Určitě nejsem lepší jezdec než Wiggins, ale on při svém pokusu neměl ideální podmínky. Abych jeho rekord pokořil, musím já ty podmínky mít,“ přiznal Campenaerts, který si vybral velodrom ve vysoké nadmořské výšce (1800 m). „Kdyby to vyšlo a překonal jsem rekord, který drží Wiggins, byla by to fantazie a velká čest,“ dodal.

Hodinovce obětoval celou zimu, na silnici jel jen v rámci přípravy Tirreno-Adriatico, kde vyhrál závěrečnou časovku. Jinak měl se svolením týmu zelenou k hodinovce.

„Moment pravdy nadešel. Moje tělo je připraveno a já se cítím mentálně silný. Mám za sebou spoustu těžkých tréninků a věřím, že se ta dřina vyplatí,“ uvedl belgický závodník.

Doma v Belgii spal ve speciálním kyslíkovém stanu, dva měsíce trénoval ve vysoké nadmořské výšce v Namibii. Do Mexika odletěl začátkem dubna s početným realizačním týmem.

Výrobce kol Ridley mu vyrobil speciální verzi časovkářského modelu Arena, který mu umožňuje jet v časovkářské pozici. Hodnota tohoto kola je podle belgických médií 15 000 euro.

„Celá ta hodina je do minuty naplánovaná. Obětoval jsem tomu strašně času a jsem připraven,“ vyhlásil Campenaerts, jehož v Mexiku doprovází řada lidí, mj. hlavní trenér Lotto Soudal Kevin De Weert, dorazila za ním i rodina. Jeho otec Gino dokonce složil k hodinovce píseň s názvem „Full Gazz“.

Campenarts bude 18. závodníkem, který se o rekord pokusí v nové éře hodinovky. Už desetkrát se další adepti dosud pokusili o překonání rekordu Wigginse, ale nikdo neuspěl. Teď je na řadě Belgičan, jemuž experti dávají velké šance.

Jeho pokus se uskuteční v 18 hod středoevropského času. Uzpůsobil ho kvůli tomu, aby ho mohla živě vysílat belgická TV Sporza v čase, kdy už budou lidé doma z práce. V Mexiku bude tou dobou 11 hodin dopoledne. I kvůli tomu Belgičan poslední dny vstával v 5 hodin ráno, aby si tělo zvyklo na jiný režim.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.