SuperCycling.cz

Buttazzoni a Scartezzini vítězi Memoriálu Otmara Malečka

28. 8. 2016, 17:28

Italská dvojice Alex Buttazzoni a Michele Scartezzini zvítězila v Memoriálu Otmara Malečka. Italové potvrdili svou formu i v závěrečném madisonu o pět bodů porazili dvojici Dukly Praha Ondřej Vendolský a Martin Bláha, třetí místo brala dvojice Jiří Hochmann (nejlevnejsipenu.cz) a Nicolas Pietrula (Dukla Praha). 

italove-malecek-1

Tradičnímu vyvrcholení prostějovské Grand Prix předešly události, ze kterých prostějovským fanouškům zamrazilo v zádech. Už v kvalifikaci do finálové jízdy scratche ošklivě spadl domácí favorit Luděk Lichnovský, následně byl program přerušen a prostějovský závodník byl odvezen do nemocnice.

lichnovekj kskks

Ve finále scratche však došlo k závažnějšímu pádu než v kvalifikaci. Od počátku se závodilo v obrovském nasazení, nástup střídal nástup, dvě kola před cílem v rámci boje o pozice došlo k nešťastnému pádu v zatáčce, který postihl téměř patnáctku závodníků.

pad ve skreci

Závod byl přerušen, Rakušan Andreas Müller a Ukrajinec Roman Gladysh odvezeni do nemocnice. Po přerušení se znovu odstartovalo a na závodníky čekalo pět kol. Z vítězství se po dlouhém nástupu radoval polský závodník hájící barvy domácího týmu SKC TUFO Prostějov Adrian Teklinski, druhé místo vybojoval Alex Buttazzoni, třetí místo obsadil Michal Rzeznicki.

teklinskej medis

Naštěstí jen čistě sportovní zážitek přinesl keirin, ve kterém loňské vítězství obhájil Andrej Vynokurov z Ukrajiny, když v nádherném finále jen o galusku porazil druhého Tomáše Bábka a třetího Robina Wagnera.

V bodovacím závodě žen zvítězila Lucie Hochmann z Dukly Praha, která jen o tři body uhájila vítězství před ruskou Evgeniou Romanyutou, třetí místo obsadila Jarmila Machačová rovněž závodnice Dukly Praha.

hochman bidovke

Ženy měly premiérově na programu i madison, ve kterém zvítězila dvojice Hochmann - Machačová, druhé místo obsadila dvojice ruských reprezentantek Romanyuta - Streltsova, třetí místo braly Džerengová - Ševčíková (Dukla Praha-Dukla Brno).

V prvním dnu prostějovské Grand Prix se ve skvělé formě předvedl Robin Wagner, když zvítězil ve sprintu. Závodník Dukly Brno a odchovanec prostějovské cyklistiky si skvěle počínal již v kvalifikaci, když letmou dvoustovku zvládl za výborných 10,319 a postupně si poradil se všemi soupeři, včetně ruských reprezentantů Yakuschevskiho a Tkachova, ve finále pak v poměru 2:0 porazil týmového kolegu Tomáše Bábka.

sprinta malecek

Robin Wagner a Tomáš Bábek.

Ve vylučovacím závodě zvítězil Szaymon Sajnok z Polska před Romanem Gladyshem z Ukrajiny a Michelem Scartezzinim z Itálie. V závěru večera pak v bodovacím závodě potvrdil vynikající formu Gladysh, když zvítězil před Tobiazem Pawlakem z Polska a Adrianem Teklinskim z domácího týmu SKC TUFO Prostějov.

gladys a bodo

Ve vylučovacím závodě žen triumfovala Lucie Hochmann z Dukly Praha, druhé místo obsadila Evgenia Romanyuta z Ruska, třetí místo pak slovenská reprezentantka Alžběta Pavlendová. Ve Scratch žen ovládla také závodnice pražské Dukly, tentokrát Jarmila Machačová, před Galinou Streltsovou z Ruska a týmovou kolegyní Lucií Hochamnn. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.