SuperCycling.cz

Britští dráhaři mají nejrychlejší kombinézu na světě

12. 2. 2019, 22:52

Když v roce 2017 navázala firma Kalas Sportswear spolupráci s Britským svazem cyklistiky, společně si určili ambiciózní cíl - vytvořit nejrychlejší kombinézu na světě. A to se podařilo!

kombi1-hlavni

Nová kombinéza Sonic je výsledkem mnohaměsíční práce a symbolem opravdové spolupráce za účelem vytvořit inovativní produkt. Specialisté z vývojového oddělení Kalas pracovali v úzkém kontaktu s anglickými výzkumníky pro inovaci, elitními stíhači a sprintery britského národního týmu. S cílem dosažení nejmenšího aerodynamického odporu provedli mnoho testů na dráze v Manchesteru a pečlivě vybrali látky doporučené od textilních odborníků z Itálie.

drahaikombineza 56

Již po prvních měsících vývoje dosahoval prototyp kombinézy vynikajících výsledků. Proto se Britský svaz rozhodl začátkem března roku 2018 využít kombinézy při mistrovství světa na dráze v holandském Apeldoornu, kde si v nich tým anglických stíhačů dojel pro duhové trikoty.

Od té doby kombinéza dostala několik nepatrných kosmetických úprav a vznikla hned celá nová generace aerodynamických kombinéz v pánském a dámském provedení pro dráhový sprint, vytrvalostní disciplíny a silniční časovky.

sonicbaner

Kombinézy Sonic nejsou určeny jen pro britské závodníky. U značky Kalas jsou kombinézy k dostání pro klubové jezdce ve vlastním designu a během několika dní budou k dispozici i pro jednotlivce na eshopu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.