SuperCycling.cz

Wiggins jede hodinovku. Chce rekord, který vydrží dlouho

4. 6. 2015, 12:21

Celá Británie vzhlíží s velkým napětím k nedělnímu večeru. Modla národa, Sir Bradley Wiggins, absolvuje na olympijském velodromu Lee Valley VeloPark v Londýně pokus o světový rekord v hodinovce. A čeká se od něj bombastický výkon.

wiggo-k-hodin

O překonání stávajícího maxima, které drží Wigginsův krajan Alex Dowsett z 2. května, jenž zajel v Manchesteru 52,937 km, nikdo nepochybuje. V případě Wigginse se očekává něco grandiózního.

On sám doufá, že by mohl ujet 221 kol, což představuje 55,250 km! Při posledním setkání s novináři před svým pokusem dokonce nezavrhl ani atak výkonu absolutního rekordmana Chrise Boardmana z roku 1996, který na svém speciálu ještě podle starých pravidel ujel 56,375 km!

„Pokud se v danou hodinu všechno sejde, mohlo by to být hodně dobré,“ řekl Wiggins. „Důležité je, aby člověk trefil i podmínky. Strašně důležitá je teplota a tlak vzduchu. Ten hodinovku velmi ovlivňuje. Nejsem meteorolog, ale když je hodně nízký tlak, je to pro váš výkon daleko příznivější. A podle předpovědi mají být v tomto směru podmínky fantastické, což by mi mělo pomoci,“ uvedl britský cyklista.

wiggou k h

Před pokusem, který začne v 19.30 středoevropského času (živě vysílá Eurosport), však nepropadá přehnané euforii. „Prvním cílem je překonání rekordu. Rozhodně nepodceňuji výkon, který předvedl Alex,“ zmínil rekordní pokus Dowsetta.

Wiggins, který v dubnu oslavil 35. narozeniny, se na Paříž-Roubaix rozloučil 18. místem s dresem Sky a nyní je členem svého kontinentálního týmu Wiggins. V jeho dresu jel v rámci přípravy na hodinovku i nový britský etapák Tour de Yorkshire. „Když už nejsem členem týmu WorldTour, mám daleko více svobody. Nemám striktně daný program, můžu si vše uzpůsobovat, jak chci,“ přiznal.

Ať zajedu jakýkoliv výkon, tak doufám, že po mně přijdou na řadu další, kteří budou chtít rekord překonat. Tak to ve sportu chodí. Byl bych rád, aby hodinovku zkusili i Tony Martin nebo Fabian Cancellara.

Má za sebou soustředění na Mallorce, poslední dva týdny poctivě trénuje na londýnském velodromu. „Všechno probíhalo podle plánu a poslední dny už ty tréninky byly hodně dobré,“ prozradil.

Wigginse požene zcela zaplněný olympijský velodrom, lístky na tohle galapředstavení byly vyprodány za sedm minut! „Tréninky v prázdné hale jsou úplně jiné, než když tady bude nabito. Těším se na to a věřím, že budu úspěšný. Ale nervy už trochu pracují,“ řekl excelentní stíhač, který chce svou kariéru zakončit na olympiádě v Riu.

Sní o tom, že vytvoří rekord, který nějakou dobu vydrží. „Ale ať zajedu jakýkoliv výkon, tak doufám, že po mně přijdou na řadu další, kteří budou chtít rekord překonat. Tak to ve sportu chodí. Byl bych rád, aby hodinovku zkusili i závodníci jako Tony Martin nebo Fabian Cancellara,“ dodal Wiggins, jenž při trénincích vycházel z hodnot rekordního pokusu Tonyho Romingera z roku 1994, kdy zajel 55,291 km.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.