SuperCycling.cz

Bábek zářil, v keirinu vyhrál i SP v Glasgowě

6. 11. 2016, 21:28

Tomáš Bábek má v těchto dnech doslova excelentní formu. Dva týdny po zisku titulu evropského šampióna v keirinu vyhrál v této disciplíně i úvodní závod Světového poháru dráhařů v Glasgowě.

zastenbab

Bábek zaznamenal ve Světovém poháru první české vítězství od ledna 2012, kdy Vojtěch Hačecký s Martinem Bláhou ovládli v Pekingu madison.

Bábek v první jízdě postoupil z druhého místa spolu s Francouzem Sebastienem Vigierem, ale pak byl již suverénní. Semifinálovou jízdu s přehledem vyhrál a stejné to bylo i ve finále, kdy nechal za svými zády Vasilijuse Lendela z Litvy a Lewise Olivu z Walesu.

V týmovém sprintu obsadilo trio Tomáš Bábek, Robin Wagner a David Sojka 7. místo a získalo slušný počet bodů pro účast na dubnovém mistrovství světa.

ddek bedna

Hochmann pátá ve stíhačce

Skvělým výkonem překvapila i Lucie Hochmann. V kvalifikaci stíhačky zajela čas 3:39,309 a o necelé tři desetiny ji unikl postup mezi nejlepší čtyřku. Od dob Lady Kozlíkové, za jejímž českým rekordem zaostala Hochmann o dvě vteřiny (vytvořila si však vlastní osobák), žádná z našich dráhařek v této disciplíně tak vysoko neskončila. Úspěšná byla i spolu s Jarmilou Machačovou, když v madisonu obsadily rovněž páté místo.

„Holky se poučily z madisonu, který jely na mistrovství Evropy a tentokrát závod nezachraňovaly, ale tvořily. Jely velmi aktivně, atakovaly. Je to důležité i pro jejich psychiku, protože v Glasgowě byla na rozdíl od Evropy stoprocentně světová konkurence,“ uvedl trenér Lukáš Thun.

Šéftrenér dráhové reprezentace Milan Kadlec, pro kterého byl madison jednou z nejúspěšnějších disciplín v kariéře, dodal: „Jarmila s Luckou mají veliký potenciál, a pokud budou pokračovat v tomto stylu, jsou rázem adeptkami na medaili. Ještě toho musíme hodně doladit, mají velké rezervy, ale předpoklady jsou, jak jsme se domnívali, obrovské,“ řekl Kadlec.

Světový pohár pokračuje už od pátku do neděle v nizozemském Apeldoornu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.