SuperCycling.cz

Bábek mistrem Evropy v keirinu!

23. 10. 2016, 20:40

Česká nadvláda na evropském šampionátu v disciplíně keirin pokračuje. Po loňském zlatu Pavla Kelemena ho v neděli v Paříži napodobil Tomáš Bábek a přidal nejcennější kov k zisku bronzu na kilometru s pevným startem.

babek-vitzi

„Strašně moc si ale té medaile vážím, je můj největší úspěch, nejlepší zážitek v životě. Krize mě nepotkala, měl jsem úžasný den a od rána jsem věřil, že by to mohlo vyjít. Ale bylo to strašně těžké,“ řekl Bábek webu Českého svazu cyklistiky.

„Je to pro mě obrovská satisfakce. Před šesti lety jsem se vracel na dráhu po úraze a stále jsem si věřil, ale medaile z velké akce pořád chyběla. Tu jsem získal v Paříži hned první den, ale dnešní triumf je ještě mnohem víc,“ dodal.

„Soutěžení s Pavlem Kelemenem mi jistě pomáhá a úspěch je i dílem celého týmu. Trénujeme spolu a já dnes nic nevymýšlel. Velký podíl na mém úspěchu mají pochopitelně i trenéři Petr Klimeš a Lubomír Vojta,“ prohlásil Bábek. Český úspěch podtrhl ještě osmým místem Robin Wagner, když skončil druhý v malém finále.

ba a medal

Česká výprava získala nakonec tři medaile. Kromě Bábka vybojoval bronz ještě Jiří Hochmann ve vyřazovacím závodě. Jen těsně unikly stupně vítězů Lucii Hochmann. Při premiéře závodu eliminátor obsadila sice skvělé, ale nepopulární čtvrté místo. Stejnou příčku bral i Jiří Janošek na kilometru s pevným startem. Robin Wagner, Jiří Janošek a Tomáš Bábek skončili v týmovém sprintu sedmí.

V madisonu slavili zlato Španělé Albert Torres Barcelo a Sebastian Mora Vedri. Jejich největší soupeři z Francie a Belgie sice byli výrazně lepší v bodovaných spurtech, ale o zlatu Španělů rozhodly dva okruhy, které svým soupeřům nadělili a tím se dostali na 51 bodů. Česká dvojice Vojtěch Hačecký a Martin Bláha skončila desátá.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.