SuperCycling.cz

Bábek je jako raketa! Vyhrál i v Apeldoornu!

13. 11. 2016, 21:19

Tomáš Bábek má doslova excelentní formu a je k neporažení. Po vítězství na mistrovství Evropy a triumfu v úvodním závodě SP dráhařů před týdnem v Glasgowě vyhrál v keirinu i druhý díl seriálu v nizozemském Apeldoornu. Skvělé vystoupení českých reprezentantů podtrhla třetím místem v bodovačce Jarmila Machačová.

babbb-jhrni

Devětadvacetiletý Bábek si postup mezi finálovou šestku bezpečně pohlídal a samotné finále zvládl znovu skvěle takticky. Do čela šel už v předposledním kole, držel si vnitřní stopu a v souboji na lokty odrazil atak Ukrajince Vinokurova, který nakonec skončil o 106 tisícin sekundy druhý.

„Doufám, že mi současná forma vydrží. Zatím si raději oba výsledky tolik nepřipouštím, všechno mi nyní přijde vynikající. Ale už se těším na volno,“ řekl Bábek před závodem. A jeho slova se naplnila dokonale, formu má dál excelentní.

ukjlicke

Až je možná škoda, že Světový pohár má teď delší pauzu. Rozjede se až v únoru: 17. - 19. 2. v Kolumbii a o týden později v Los Angeles. Všechny závody jsou kvalifikací na mistrovství světa, které se koná 12. - 16. dubna v Hongkongu.

Machačová nasbírala v bodovacím závodě, v němž se před třemi lety stala mistryní světa a v roce 2011 získala právě v Apeldoornu stříbro, 28 bodů a skončila třetí. Zvítězila Britka Barkerová.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.