Peter Velits získal třetí zlato z týmové časovky

21. 9. 2014, 20:00

Slovenský cyklista Peter Velits má během tří let třetí zlato z časovky týmů na mistrovství světa. Po triumfech s OPQS v předchozích dvou letech získal v neděli v Ponferradě titul v dresu stáje BMC. Stříbro vybojovali cyklisté OricaGreenEDGE, obhájci titulu z Omegy skončili třetí.

Peter Velits (druhý zprava) s vítěznou sestavou BMC.

Devětadvacetiletý Velits se tak stal rekordmanem této disciplíny, žádnému jinému cyklistovi se nepovedlo vyhrát pokaždé od roku 2012, kdy byla časovka týmů do programu MS zařazena.

Sestava BMC zvládla trať dlouhou 57,12 km v okolí Ponferrady rychlostním průměrem téměř 54 km/h. Orica zaostala o 32 vteřin, třetí OPQS o další čtyři vteřiny. Obhájci titulu však doplatili na déšť v závěru, protože na druhém mezičase ještě vedli. O pouhé dvě sekundy utekla bronzová medaile týmu Sky s Bradley Wigginsem, kteří skončili čtvrtí.

orica ponferrada

Závodníci týmu Orica GreenEDGE na trati časovky.

V dresu BMC jeli spolu s P. Velitsem ještě Australan Rohan Dennis, Švýcar Silvan Dillier, Italové Daniel Oss, Manuel Quinziato a Američan Tejay van Garderen. „Myslím, že bychom vyhráli, i kdyby závodníkům Omegy nepršelo. Během celé časovky patřily naše mezičasy mezi nejlepší. Možná bychom neměli takový náskok, ale vítězství by nám neuniklo,“ byl přesvědčen Peter Velits.

Ke svému třetímu zlatu podotkl: „Tyto závody jsou vždy o co nejlepší souhře týmu a sám bych nic nedokázal. Je skvělé vyhrát potřetí. Věděli jsme, že máme silný tým, každý z nás chvíli tahal. Když jsme čekali v cíli, byli jsme trochu nervózní, ale je skvělé, jak to všechno dopadlo,“ přiznal slovenský šampión z BMC.

Pád týmu Rabo-Liv v časovce žen (čas od 1:41).