SuperCycling.cz

Pedersen šokoval všechny favority a je MISTR SVĚTA!

29. 9. 2019, 21:50

Bylo to doslova peklo. Déšť zima a i přes zkrácení délka 261 kilometrů. Na konci silničního závodu mužské elity v britském Harrogate zvedal ruce nad hlavu ten, se kterým absolutně nikdo nepočítal: 23letý Dán Mads Pedersen!

ontovyhrallpeder

„Nemůžu tomu uvěřit. Když jsme odstartovali, vůbec jsem na něco podobného nepomyslel,“ říkal Pedersen, který měl z vedoucí trojice ve finiši nejvíce sil. K úžasu všech se snadno přehnal přes Itala Mattea Trentina, který byl papírově jasně nejlepší sprinter, ale neměl více sil. Pedersen mohl ještě před páskou zvedat ruce nad hlavu. Trentin bral stříbro a nečekaný bronz švýcarský excelentní časovkář Stefan Küng.

peder s medaili

Zdeněk Štybar jako lídr české sestavy obsadil 13. pozici. „Už před závodem jsem věděl, že to bude složité, protože člověk nikdy neví, jak bude jeho tělo na takové podmínky reagovat. Bylo to opravdu těžké, téměř sedm hodin v dešti a zimě, zatím jsem asi náročnější závod nejel,“ popisoval Štybar.

„Hodně mě mrzí, že jsem nedosáhl na lepší výsledek. Ale tak to ve sportu je, že ne pokaždé to vyjde, i když je forma dobrá. Na jednu stranu jsem tedy zklamaný, na druhou vím, že jsem nic nepodcenil. Teď už ale mám dovolenou, nebudu o tom moc přemýšlet a budu se těšit na další sezónu,“ řekl k závodu Štybar.

jtybyherogejt

A jeho slova potvrdil také reprezentační trenér Tomáš Konečný: „Závod byl dnes opravdu extrémní, a to jak délkou, tak hlavně počasím. V závěru tam byl ten, kdo na to měl. Na okruzích se jelo vysoké tempo, takže závodníci odpadali postupně, mnoho z nich ale doplatilo i na pády a taky na podmínky, které tu vládly. Zdeněk si sem jel pro jiné umístění, ale i tak si myslím, že podal skvělý výkon.“

Závod dokončilo jen 46 statečných ze 197 startujících. Mezi dokončivšími byl i další Čech Petr Vakoč, který figuroval v úniku dne a byl klasifikován na posledním 46. místě. Ostatní Češi měli u svého jména DNF, stejně jako řada favoritů včetně obhájce trofeje Alejandra Valverdeho.

Smutných hrdinů bylo víc. Třináct kilometrů před cílem odpadl z vedoucí pětice nečekaně největší favorit závodu Mathieu van der Poel. „Najednou mi úplně došlo, byl jsem totálně prázdný,“ říkal. „Byl to přetěžký závod, který si budu pamatovat hodně dlouho. Nedá se nic dělat. Šance na titul byla, ale věřím, že budou i další,“ dodal lídr nizozemské sestavy, který závod dokončil na 43. pozici.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.