SuperCycling.cz

Nominace na MS: Štybar, Kreuziger, Vakoč, Černý a další

17. 9. 2019, 10:07

Vrchol sezóny v silniční cyklistice se přiblížil, mistrovství světa, které se letos koná ve Velké Británii, odstartuje už tuto neděli 22. září. Český tým na start tradičně postaví nejen početný, ale také silný tým reprezentantů. Nechybí v něm jména jako Zdeněk Štybar, Roman Kreuziger, Petr Vakoč, Josef Černý a další.

konyorkshire

Esa z WorldTour se představí na závěr šampionátu v silničním závodě mužů (29. září). Doplní je mistr republiky František Sisr a medailista z Evropských her Jan Bárta.

„Minulý rok závodníci překonali historicky nejlepší umístění z mistrovství světa, jsou ale zdravě namotivovaní ho ještě vylepšit. Lídrem týmu by měl být Zdeněk Štybar, ostatní se mu budou snažit co nejvíce pomoci. Trasa by mu měla vyhovovat a budu se opakovat, když řeknu, že nejdůležitější je vyhnout se technickým problémům a kolizím. Přeci jen se jedná o jednorázový závod. Celkově budou všechny závody náročné hlavně svou délkou, která je extrémní a velkou roli bude hrát také počasí. Bude to ale pro všechny stejné, “ řekl reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Program šampionátu zahájí individuální časovky juniorek, kde se v českých barvách představí Kristýna Burlová a Veronika Jandová. Ty absolvují technicky náročný okruh dlouhý 13,7 km a ve stejný den se postaví na start také junioři Mathias Vacek a Pavel Bittner, kteří stejný okruh absolvují dvakrát.

O den později jedou časovku muži U23, kde bude Česko reprezentovat Jakub Otruba. Ve středu se uskuteční časovka elitní mužské kategorie s Josefem Černým a Janem Bártou.

Jedinou kategorií, kde nebude mít v časovkách reprezentační tým své zástupkyně, zůstává kategorie žen elite.

„V časovkách budou největšími želízky v ohni Mathias Vacek, Pavel Bittner, Jakub Otruba a Jan Bárta. Všichni tři se už letos v této disciplíně prosadili. Pro juniorské kategorie to ale bude především zkušenost. Pro to, abychom dosáhli na medaili se samozřejmě musí všechno sejít a klapnout do posledního detailu, můžeme ale minimálně ukázat, že v některých kategoriích patříme mezi špičku,“ říká Tomáš Konečný.

Následovat budou silniční závody, které zahájí pětice juniorů Mathias Vacek, Pavel Bittner, Jakub Ťoupalík, Jakub Bouček a Bruno Stoček. A právě v této kategorii reprezentační trenér neskrývá své ambice.

junioyorks

„Na startu budou kluci, co už letos nasbírali bohaté zkušenosti ze zahraničních startů. Věřím, že máme na to získat medaili. Trasa závodu není profilově extrémní jako v loňském roce, bude ale opět velmi náročná. Lídry týmu by měli být Mathias Vacek a Pavle Bittner. Ostatní talentovaní kluci jim budou k ruce a snažit se pomáhat vytvořit co nejlepší pozici do závěru. Už na ME nám jen těsně unikla medaile, tři naši závodníci ale byli do patnáctého místa a ukázali, že na to mají," uvedl trenér.

O den později následuje závod juniorek, kde budou opět bojovat Kristýna Burlová a Veronika Jandová, a mužů do 23 let. V něm bude mít Česká republiky tři zástupce – mistra republiky Tomáše Bártu, Petra Kelemena a Jakuba Otrubu.

„Kluci budou mít oproti silným týmům početní nevýhodu, věřím ale, že když pojedou chytře, tak si s tím poradí, jak třeba ukázal Petr Kelemen na mistrovství Evropy. Důležité bude taky, aby se jim vyhnuly technické problémy,“ přemýšlí Konečný.

Na předposlední den je naplánovaný silniční závod žen, kde se představí letos velmi silná Nikola Nosková, mistryně republiky Tereza Neumanová a zkušená Jarmila Machačová.

„Pro ženy to bude velmi náročný závod. V první polovině trati bude těžké stoupání, což by mělo vyhovovat Nikole, nicméně závěrečné okruhy jsou spíše technicky náročné. Uvidíme, jak si holky poradí s poziční jízdou, která bude hrát velkou roli. Věřím ale, že se představí v dobrém světle, jdou výkonnostně i takticky nahoru,“ komentuje kategorii žen reprezentační trenér.

Nominace - časovka jednotlivců:

Juniorky – Kristýna Burlová, Veronika Jandová

Junioři – Mathias Vacek, Pavel Bittner

Muži U23 – Jakub Otruba

Muži Elite – Josef Černý, Jan Bárta

 

Silniční závod:

Juniorky – Kristýna Burlová, Veronika Jandová

Junioři – Mathias Vacek, Pavel Bittner, Jakub Ťoupalík, Jakub Bouček, Bruno Stoček

Muži U23 – Jakub Otruba, Tomáš Bárta, Petr Kelemen

Ženy Elite – Nikola Nosková, Tereza Neumanová, Jarmila Machačová

Muži Elite – Jan Bárta, Josef Černý, Roman Kreuziger, František Sisr, Zdeněk Štybar, Petr Vakoč

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.